Grzejniki łazienkowe - rodzaje, dobór, wygląd i ogrzewanie

Jesteś tutaj:

Grzejniki łazienkowe - rodzaje, dobór, wygląd i ogrzewanie

2,6/5 (10 ocen)

Standardem wśród grzejników łazienkowych jest biel, ale za dopłatą można zamówić dowolny kolor znajdujący się w palecie barw. Grzejniki są malowane proszkowo i ich powłoka jest gładka, trwała i łatwa do utrzymania w czystości.

Jeszcze inną ofertą są, bardzo atrakcyjne z wyglądu, grzejniki chromowane, które – niestety – charakteryzują się mniejszą mocą grzewczą.


Montaż grzejników


W nowobudowanych domach zazwyczaj nie ma z tym problemów. Kiedy chcemy mieć grzejniki podłączone do c.o., zostaje to ujęte w projekcie i potem odpowiednio realizowane. Inaczej rzecz wygląda przy remoncie istniejącej łazienki. Wielu chce wówczas wymienić starego typu, żeliwne kaloryfery, na nowoczesne grzejniki. Jeśli nie bierzemy pod uwagę przebudowy instalacji, nie pozostaje nam inny wybór, jak nabycie grzejnika z podłączeniem z boku. A kiedy zmieniamy instalację, możemy zamontować grzejnik z podłączeniem z boku, z dołu lub od góry.

Grzejniki zazwyczaj sprzedawane są w komplecie ze stosownymi uchwytami do ich zamocowania. W każdym przypadku należy restrykcyjnie przestrzegać instrukcji montażu, a najlepiej powierzyć zadanie doświadczonemu fachowcowi.

Warto, przy okazji remontu łazienki, pomyśleć o zamontowaniu odpowiednich grzejników. W końcu jest to miejsce nie tylko kąpieli, ale również codziennego relaksu, a to wymaga odpowiedniej aury i wygody. Nowoczesne grzejniki mają te właściwości, że łączą kilka funkcji, a nie zabierają tak cennego miejsca. Wykorzystajmy więc remont także na poprawienie standardu naszej łazienki pod kątem jej ogrzewania.

Koniecznie zobacz