Grzejniki dekoracyjne w łazience, przedpokoju i salonie

Jesteś tutaj:

Grzejniki dekoracyjne w łazience, przedpokoju i salonie

3,6/5 (5 ocen)

Tworzenie nowego designu wnętrza na pewno nie kojarzy się z nudą. Zainteresowanie kolorem i formą jest podstawą. Czy grzejniki dekoracyjne sprawdzają się w praktycznym zastosowaniu? Czy grzejniki dekoracyjne są warte swojej ceny?
 

Detal ozdobny
 

Zasadniczą różnicą wynikającą z zastosowania grzejników dekoracyjnych w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami jest dbałość o detal. Grzejniki dekoracyjne to przede wszystkim oryginalny pomysł na wnętrze funkcjonalne, ale i eleganckie.

Ciekawe systemy grzejników dekoracyjnych znacząco przyczyniają się do kreowania nowego wizualnego odbioru grzejników. Grzejniki dekoracyjne z pewnością nie przypominają typowych grzejników.

Grzejniki pełniące funkcję detalu ozdobnego z pewnością są w stanie zapewnić komfort cieplny przy równoczesnym wydobyciu nowego charakteru wnętrza. Celem nie jest zatem ich ukrycie, ale wyeksponowanie i podkreślenie ich obecności w pomieszczeniu.

Zasadniczo grzejniki dekoracyjne są związane z instalacją centralnego ogrzewania. Dają możliwość dostosowania formy grzejnika do tendencji aranżacyjnej wnętrza.

Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje grzejników dekoracyjnych:
 

  • pionowe – stanowiące doskonałe rozwiązanie dla powierzchni wąskich,
  • poziome – przeznaczone dla odpowiednio szerokich powierzchni.


Łazienka
 

Jednym z najczęściej wymienianych typów grzejników dekoracyjnych są oczywiście grzejniki łazienkowe. Łazienka staje się zatem miejscem, gdzie znajdujemy najczęściej unikatowe wymienniki ciepła.

Łazienkowe grzejniki dekoracyjne w wielu przypadkach określane są jako suszarkowe. Wynika to oczywiście z funkcji, którą pełnią. Dzięki nim nie tylko łazienka prezentuje się w zupełnie innym świetle, ale także samo suszenie. Suszenie jest bowiem proste i przyjemne, a równocześnie nie zajmujące dodatkowej powierzchni. W związku z tym grzejniki dekoracyjne w łazience są powszechnym rozwiązaniem.

Charakterystyczną cechą dekoracyjnych grzejników łazienkowych (ale nie tylko) jest zastosowanie zamiast rur specjalnych profili. Profile grzejników dekoracyjnych mogą mieć różne kształty przekrojów. W związku z tym wybór jest spory. Jednak w ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się profile prostokątne.

W dużym stopniu na wygląd grzejników wpływa zróżnicowanie materiałowe. W głównej mierze chodzi tutaj o profile błyszczące, ale i matowe. Ponadto nowością na rynku są grzejniki szklane – łączące tafle ze szkła hartowanego. Zatem oferta producentów grzejników dekoracyjnych jest bogata i przełamuje bariery materiałowe.

Grzejnik dekoracyjny w łazience

Grzejnik dekoracyjny w łazience

Przedpokój
 

Kreatywne projekty grzejników dekoracyjnych powstają także ze specjalnym przeznaczeniem grzejników do przedpokoju. Przedpokój jest miejscem, gdzie również można wyeksponować grzejnik, a równocześnie połączyć funkcje.

Niewątpliwie ciekawe zestawienie stanowi połączenie ławki, suszarki na buty i grzejnika. To nowatorskie rozwiązania zyskuje coraz szerszy krąg zwolenników. Zatem tego rodzaju wielofunkcyjne grzejniki są podobne chociażby do nietypowych grzejników łazienkowych, będących obudową wanny.

W przedpokoju nie montuje się wyłącznie grzejników dekoracyjnych łączących funkcje ławki i możliwości ogrzania pomieszczenia. Bardzo często zastosowanie znajdują naścienne zestawy montażowe. Podobnie jak w przypadku grzejników dekoracyjnych łazienkowych tak i te charakteryzują się rozbudowanymi formami, kształtami, a równocześnie zastosowanymi materiałami – miedziane, chromowane, malowane czy niklowane.
 

Salon
 

Forma, kształt, materiał – wyróżniają grzejnik dekoracyjny spośród innych. Grzejniki dekoracyjne są zatem unikatowymi wymiennikami ciepła, dlatego powszechnie ich funkcje są ukryte pod płaszczem formy, którą tego rodzaju grzejniki przybierają.

Szczególnie widoczne jest to w salonach, gdzie pozbawiony tradycyjnej odsłony grzejnik ukrywa się chociażby pod zdjęciem czy plakatem. Jest to typowe rozwiązanie dla grzejników płytowych. Dzięki temu skupią one podświadomą uwagę odbiorców na grzejniku.

W salonach najbardziej popularne są grzejniki w odcieniach chromu czy tytanu. Czerń czy tradycyjna biel to również jedne  z najchętniej wybieranych propozycji aranżacyjnych. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz