Grzejniki dekoracyjne w łazience, przedpokoju i salonie

Jesteś tutaj:

Grzejniki dekoracyjne w łazience, przedpokoju i salonie

3,6/5 (5 ocen)

Gabaryty
 

Grzejników dekoracyjnych nie można zamknąć w ścisłych ramach wymiarowych. Są one poza uporządkowaniem wymiarowym. Bardzo często projektuje się je na indywidualne zamówienia klientów, dlatego projekty są zróżnicowane pod względem wymiarowym.

Grzejniki dekoracyjne mogą być podzielone na moduły np. 70 x 50 cm. Oprócz kwestii wymiarowych podobnie wygląda kwestia wag. Masa grzejników dekoracyjnych to zazwyczaj masa od 10 kg do 75 kg. Najlżejsze grzejniki chromowane ważą od około 6 kg.
 


Ceny
 

Grzejniki dekoracyjne nie są z pewnością tanim przedsięwzięciem. Nie przypominają tradycyjnych grzejników, dlatego ich ceny będą znacznie wyższe niż w tradycyjnych rozwiązaniach grzewczych.

Materiał, forma, moc decydują o wysokości nakładu finansowego. Stąd też zazwyczaj grzejników dekoracyjnych nie montuje się we wszystkich pomieszczeniach. Najczęściej montuje się je w łazienkach, przedpokojach czy salonach. Tam nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.

Ceny grzejników dekoracyjnych zaczynają się od 600 zł, a kończą nawet na 6000 zł. Przedział cenowy jest zatem znaczny. Nie można zatem określić konkretnych ram finansowych.
 

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz