Firany do salonu, sypialni i kuchni

Jesteś tutaj:

Firany do salonu, sypialni i kuchni

3,4/5 (44 ocen)

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są firany białe, które rozświetlają nawet ciemne wnętrze. Jest to standardowe wyjście, nadające się zarówno do kuchni, salonu czy sypialni. Zaraz po kolorze białym następne miejsce zajmuje kolor ecru. I choć nie jest on już popularną „żywą bielą” może nadać wnętrzu szyku i elegancji. Podobnie jest w przypadku firan w odcieniach srebra i złota. Okno dekorujemy również często firanami kolorowymi. Należy jednak pamiętać, aby współgrały one z kolorem ścian i nie zaciemniały wnętrza.


Istotny w przypadku wyboru firany jest także wzór. Obecnie sporą popularnością cieszą się firany gładkie z delikatnym, wyhaftowanym wzorem. Jest to najczęściej wzór kwiatowy. Bardzo ładnie prezentują się wykończenia koronkowe.

Firany i zasłony pokojowe

Firany i zasłony pokojowe

Wydobycie piękna


Firana w sposób znaczący przyczynia się do upiększenia i nadawania komfortu przebywania w pomieszczeniu. Ze względu na funkcjonalność w kuchni preferowane są firany krótkie. Bardzo często można kupić je jako gotowe. Nieco inaczej w przypadku salonu lub sypialni, gdzie zazwyczaj inwestujemy w firany długie, szyte na zamówienie. Zaleca się kupować dwa razy więcej metrów firany niż wynika to z szerokości karnisza. Chodzi tutaj o estetyczne zmarszczenie. Należy pamiętać, że wybór taśmy zmarszczającej czy podpięcie firany znacząco może odmienić wystrój.

Wybierając firanę do salonu, sypialni czy kuchni warto przemyśleć wybór. Najlepszym rozwiązaniem będzie to, które w pełni zharmonizuje się z wnętrzem, tworząc jego unikatowy styl.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz