Doniczkowa uprawa ziół w naszym domu

Jesteś tutaj:

Doniczkowa uprawa ziół w naszym domu

3,8/5 (12 ocen)

Nie przegrzewajmy jednak naszych roślin. Zioła najlepiej rosną w temperaturze 20°C. Powinniśmy je również zasłonić od wiatru, ponieważ silne przeciągi mogą łatwo uszkodzić delikatną strukturę roślin. Ważnym elementem uprawy ziół jest także podlewanie. Zioła muszą być regularnie nawadniane i w ciągu lata wymagają podlewania do 2 razy dziennie. Rośliny jednoroczne raczej nie potrzebują dodatkowego nawożenia, natomiast do roślin wieloletnich możemy zastosować nawóz uniwersalny albo specjalny nawóz do ziół skomponowany ze składników naturalnych.Przechowywanie


Kiedy nasze zioła już dobrze wyrosną możemy przyciąć górne pędy i powtarzać ten zabieg co jakiś czas, aby zapewnić intensywny i regularny wzrost roślin. Gotowe do spożycia listki wyrywajmy tuż przed gotowaniem, a jeżeli nie używamy ich bezpośrednio do gotowania, możemy je zasuszyć lub zamrozić.

Zioła powinno się suszyć w pomieszczeniu, które jest ciepłe i dobrze wywietrzone. Zasuszone zioła przechowujmy w ceramicznych pojemnikach, które nie przepuszczają światła.

Zioła można też włożyć do zamrażalnika albo mrozić je w osobnym pojemniku z kostkami lodu. Zamrożone w ten sposób zioła nadają się świetnie do bezpośredniego podania do drinków i napojów orzeźwiających.

Wysokiej jakości nasiona ziół kupisz tutaj

Aneta Malinowska

Koniecznie zobacz