Blachodachówka - budowa, montaż i zakup

Jesteś tutaj:

Polecany artykuł

  • Renesansowa Alegra 9 – lekkość i harmonia Dachy

    Renesansowa Alegra 9 – lekkość i harmonia

    Jedna z największych dachówek ceramicznych Alegra 9, swoją płaską powierzchnię ma zakończoną falą, charakterystyczną dla modeli renesansowych. Jej duży format (szer. 310 mm i dł. 477 mm) i klasyczny kształt sprawiają, że gotowa połać dachowa zyskuje wygląd lekkiej i harmonijnej całości ale ma również wyjątkowo niską masę.

    Czytaj dalej+

Blachodachówka - budowa, montaż i zakup

3,3/5 (54 ocen)

Zasady montażu są następujące:


1. Najpierw należy prawidłowo wymierzyć dach, jego szerokość i długość spadu.

2. Ustalamy z projektantem lub sprzedawcą rodzaj, liczbę i wielkość arkuszy blachodachówki. Należy pamiętać, że im arkusz jest dłuższy, tym trudniej go zamontować i łatwiej uszkodzić podczas mocowania.

3. Zakupioną blachodachówkę powinno się złożyć w suchym, zacienionym i zabezpieczonym miejscu. Nie powinna jednak leżeć tam ponad 3 miesiące.

4. Podczas bezpośredniego przygotowania do montowania blachodachówki trzeba dokładnie sprawdzić kształt geometryczny dachu i wymierzyć wszelkie długości przekątnych. Jeśli okaże się, że dach jest zwichrowany, arkusze pokrycia muszą być układane tak, by dolne brzegi pokrywały się z okapem.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu blachodachówki?


Ponieważ mamy wielu producentów tego pokrycia dachowego, a także sporo wariantów samego materiału, przed dokonaniem zakupu zapoznać się z kilkoma istotnymi informacjami. Należy mianowicie zwrócić uwagę na to, jaką  trwałość ma konkretny rodzaj. Uzależnione jest to od grubości rdzenia stalowego, która nie powinna być mniejsza od 0,5 mm, a także od samego rodzaju powłoki (im cieńsze, tym słabsze). Jeśli decydujemy się na blachodachówkę z posypką kamionkową, musimy wiedzieć, że wymaga ona pochylenia dachu minimum 12 stopni.

Blachodachówka jest wygodnym i trwałym pokryciem dachu. Warto rozważyć jej zakup, jeśli chcemy mieć funkcjonalny dach za stosunkowo niską cenę.
 

Koniecznie zobacz