Zamki elektroniczne do drzwi wejściowych

Jesteś tutaj:

Zamki elektroniczne do drzwi wejściowych

3,1/5 (49 ocen)

Podstawą działania zamka biometrycznego jest działanie skanera linii papilarnych. To właśnie on odczytuje linie papilarne określonych osób. Nie należy pominąć, ze zamki biometryczne dają możliwość określenia kto i w jakim czasie otwierał/zamykał drzwi. W związku z tym kontrolowanie możliwe jest także i tutaj.

Zamki biometryczne pozwalają otworzyć drzwi wejściowe określonym osobom. Ograniczony dostęp w dużym stopniu przyczynia się do zagwarantowania należytego bezpieczeństwa.

Zamek elektroniczny na kod

Zamek elektroniczny na kod

Samodzielny czy w systemie?
 

Zastosowanie zamków elektronicznych do drzwi wejściowych sprowadza się przeważnie do montażu samodzielnego zamka. Ponadto bardzo często nie jest sprzężony z zamkiem właściwym, co stanowi swoistego rodzaju ułatwienie. Pomimo tego istnieje oczywiście możliwość zamontowania zamka elektronicznego działającego w systemie.

Producenci zamków elektronicznych najczęściej nie ograniczają się do jednej możliwości. Produkują zatem zamki, które nadają się zarówno do pracy samodzielnej jak i systemowej. Dzięki temu to klient zadecyduje na jakiej zasadzie ma działać jego zamek elektroniczny do drzwi wejściowych.

W przypadku systemów otwarcie drzwi wejściowych może być powiązane z otwarciem furtki czy bramy garażowej. Wszystko zależy od sposobu zaprogramowania.

Zasadniczo zamki elektroniczne można podzielić na:

  • off line – niezależne działanie zamka elektronicznego,
  • on line – systemowe działanie zamka elektronicznego (popularne rozwiązanie w przypadku hoteli).


Ceny
 

Z pewnością nie można podać jednej ceny zamka elektronicznego. Elektroniczne wyposażenie Twoich drzwi może być zróżnicowane cenowo. Przede wszystkim wpływ na cenę wywiera rodzaj zamka, a także sposób sterowania nim.

Dla przykładu:

  • Elektroniczne zamki szyfrowe kosztują już od około 250 zł, sterowane na kartę zbliżeniową są nieznacznie droższe,
  • Elektroniczne zamki z czytnikami linii papilarnych kosztują od około 650 zł.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz