Wanny narożne - kształt, materiał wykonania i zakup

Jesteś tutaj:

Wanny narożne - kształt, materiał wykonania i zakup

3,2/5 (9 ocen)

- Wanny z drewna – są to wyjątkowe modele. Bardzo efektowne, miłe w dotyku, długo trzymające ciepło. Wykonywane są zazwyczaj z drewna egzotycznego, które jest bardziej odporne na działanie wysokich temperatur i dużej wilgotności. Jest ono też dodatkowo olejowane, by jeszcze bardziej zmniejszyć jego nasiąkliwość.

- Wanny z kamienia – choć tego typu wanny występują najczęściej jako wolnostojące, to sporadycznie zdarzają się i te budowane na kształt narożnej. Należy mieć świadomość, że są to bardzo ciężkie modele (500 kg – 2 ton). Dlatego wymagają starannego przygotowania łazienki, zwłaszcza podłoża i stropu (jeśli są na wyższej kondygnacji). Także ich cena należy do tych z „górnej półki”, ale za to trwałość i atrakcyjność wznoszą się zdecydowanie ponad przeciętność.

Wanna narożna

Wanna narożna
 

Ważne podczas zakupu


Kiedy już zostanie podjęta decyzja, co do modelu wanny i będą Państwo finalizowali jej zakup, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Dobrze jest na przykład zapytać sprzedawcę, jakie części wyposażenia wliczane są w podawaną cenę, zwłaszcza jeśli chodzi o obudowę, bo stelaże i nogi zazwyczaj mieszczą się w tej kwocie. Zanim odbierzemy zapakowaną wannę, koniecznie trzeba sprawdzić, czy zgadza się wybrany model i zamówione akcesoria oraz czy nie jest ona nigdzie uszkodzona. Dobrze jest też mieć świadomość, że do tego typu wanien zawsze można dokupić zestaw hydromasażu, co znacznie poprawia komfort kąpieli.


Koniecznie zobacz