Torby na zakupy

Jesteś tutaj:

Torby na zakupy

0/5 (0 ocen)
Współczesny świat bez wątpienia stoi ekologią. To słowo nieustannie odmieniane jest przez wszystkie przypadki, a wielu z nas bierze udział w istnym wyścigu o miano bycia najbardziej przyjaznym dla środowiska, zmieniając swoje przyzwyczajenia oraz decydując się na kolejne ograniczenia i niedogodności w imię ratowania planety. Poniekąd zmusza nas do tego zmieniający się klimat, jak również trudna do opanowania szkodliwa działalność człowieka, która przez wiele lat nie podlegała żadnej kontroli. Niewątpliwie wpływ na to ma również moda, a pobudki do bycia ekologicznym u niektórych polegają na naśladowaniu zachowań  sąsiada. Niezależnie jednak od motywacji, dbanie o środowisko to rzecz niezwykle istotna i pożądana. Palącym problemem jest zwłaszcza nadmiar plastiku, w szczególności w postaci jednorazowych reklamówek, kupowanych każdorazowo przy okazji zakupów. Świetną alternatywą dla tego typu przyzwyczajenie są torby wielokrotnego użytku.  
 

Dlaczego torby?

 
Każde pojedyncze sięgnięcie po jednorazową reklamówkę podczas robienia zakupów przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Służąca nam średnio przez kilkanaście minut reklamówka rozkłada się przez kilkadziesiąt lat. Pomimo kampanii na rzecz wzmocnienia świadomości na temat tego problemu oraz wprowadzenia licznych podatków, korzystanie z jednorazowych torebek nadal ma swoich zwolenników. Przyczynia się do tego przede wszystkim wygoda, oraz stosunkowo niska cena pomimo wprowadzenia dodatkowych opłat. Korzystanie z toreb wielokrotnego użytku mogłoby znacząco wpłynąć na poprawę kondycji otoczenia. Przede wszystkim ograniczamy emisję szkodliwego plastiku. Po drugie, jest to produkt, który posłuży nam przez długi czas, na dodatek stworzony z materiału przyjaznego środowisku. Możemy wykorzystywać ją podczas robienia zakupów, ale doskonale sprawi się też w funkcji zwykłej torebki - szczególnie jeśli okraszona jest stylowym designem. Problemem nie będzie utrzymanie jej w czystości – można ją wielokrotnie prać. Ze względu na niewielki rozmiar oraz możliwość złożenia będziemy ją zawsze mieli przy sobie. Przeniesiemy za jej pomocą duże ilości, z uwagi na wytrzymałość i pojemność. 
 

Rodzaje toreb 

 

Torby na zakupy możemy podzielić ze względu na materiał, którego użyto do ich wykonania. Wyróżniamy m.in. torby bawełniane, polipropylenowe lub lniane. Każda z nich ma inną wytrzymałość i inaczej się rozciąga. Poszczególne egzemplarze dostępne na rynku różnią się od siebie również pojemnością oraz rozmiarem – począwszy na nieco mniejszych, poprzez mogące pomieścić kilkudniowe zapasy. Obfitują w przeróżne wzory i kroje, które każdy może dobrać według własnego upodobania. Szeroka gama barw sprawi, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Ciekawym rozwiązaniem są torby, które po złożeniu przyjmują konkretny kształt – na przykład owoców, lub zwierząt. Takie torby bez problemu zabierzemy wszędzie ze sobą, ze względu na nieduży rozmiar i niewielką przestrzeń, jaką zajmują. Dzięki temu konieczność pójścia na niespodziewane zakupy nie skończy się nabyciem plastikowej reklamówki. 

 

Podsumowanie 

 
Życie w zgodzie ze środowiskiem wcale nie wymaga ogromnych poświęceń i rewolucji. Każdy z nas, robiąc konsekwentnie małe kroczki w kierunku poprawy funkcjonowania naszej planety przyczynia się do ograniczenia jej zanieczyszczenia. Takim krokiem z pewnością będzie przestawienie się na torby wielokrotnego użytku. Zaletą produktu jest przede wszystkim cena, która - choć wyższa od jednorazowej reklamówki - na przestrzeni kolejnych wizyt w sklepie z pewnością szybko nam się zwróci. Odpowiedni jej dobór sprawi, że oprócz czynności okołozakupowych świetnie sprawdzi się również w codziennych czynnościach. Bycie eko – to naprawdę się opłaca!

Koniecznie zobacz