Sposoby malowania ścian

Jesteś tutaj:

Sposoby malowania ścian

3,4/5 (27 ocen)

Przede wszystkim składa się tutaj ukłon w stronę producentów farb ściennych. To właśnie dzięki specjalnym dekoracyjnym farbom malowanie ścian nie jest już tym samym malowaniem  ścian  jak dawniej. Można zatem śmiało stwierdzić, że to właśnie tego rodzaju farby są w chwili obecnej nowością, a za kilka lat staną się po prostu standardem. Bardzo często do nakładania tego typu farb korzysta się z różnych wałków. Ciekawym przykładem wydają się tutaj chociażby wałki zamszowe. Nakładanie farby dekoracyjnej wałkiem zamszowym z pewnością odda niestereotypowy efekt świeżo pomalowanej ściany.


Szablony


Sam sposób malowania to jeszcze nie wszystko. Można bowiem zrezygnować z farb dekoracyjnych, a pobawić się dostępnymi na rynku szablonami. Geometryczny wzór na ścianie z pewnością nie jest atrakcyjny wyłącznie dla matematyka. To także propozycja dla lekkoduchów. Oczywiście nie tylko dostępne są tego typu wzory. Równie dużą popularnością cieszą się motywy roślinne.

Dzięki możliwości zastosowania gotowych szablonów niektórzy uzyskują taki efekt zbliżony do tapety. Należy jednak do zarówno samych szablonów jak wzorów podchodzić z rozsądkiem.

Zapamiętaj, że decydując się na określony kolor i sposób malowania ścian nie powinieneś bagatelizować oddziaływania wyposażenia. Zatem życzymy przemyślanego wyboru.
 

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz