Parapety drewniane - zalety i wady

Jesteś tutaj:

Parapety drewniane - zalety i wady

2,7/5 (43 ocen)

Parapety drewniane, podobnie jak parapety z innych materiałów, można kupić jako gotowe lub na indywidualne zamówienie. Drugie rozwiązanie może, aczkolwiek wcale nie musi być droższe.


Kratki dekoracyjne


Chociaż obecnie rzadko już decydujemy się na zabudowy pod parapetem, niektórzy z producentów nadal je oferują. Kratki dekoracyjne są zatem dodatkowym uzupełnieniem drewnianego parapetu. Stanowią one podokienną zabudowę i osłaniają grzejniki lub inne elementy instalacji. Jeżeli zależy nam na ukryciu niekorzystnych wizualnie elementów z pewnością możemy posłużyć się tego typu rozwiązaniem.

Parapet drewniany

Parapet drewniany

Zalety parapetów drewnianych


Jeżeli parapety drewniane są odpowiednio zaimpregnowane i precyzyjnie zamontowane reprezentują szereg korzystnych cech. Chodzi tutaj o wytrzymałość oraz brak odkształceń pod wpływem czynników cieplno-wilgotnościowych. Doskonale uzupełniają drewniany asortyment w naszych domach, nadając wnętrzom szyku i elegancji. Ponadto są ekologiczne i można je odnawiać. Stanowią naturalne wykończenie ściany pod oknem.

Drewniane parapety są zatem rozwiązaniem wartym uwagi, które cieszy się pozytywnymi opiniami. Drewno kojarzy się przecież z ciepłym mikroklimatem wnętrz i to właśnie powoduje, że w tej kwestii ma ono znaczącą przewagę nad tworzywami sztucznymi czy zimnym kamieniem.

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz