Oświetlenie w suficie podwieszanym - kreatywne iluminacje

Jesteś tutaj:

Oświetlenie w suficie podwieszanym - kreatywne iluminacje

2,8/5 (68 ocen)

Szczególnie łatwe i praktyczne w użyciu są taśmy z diodami LED. Mocuje się je za pomocą dwustronnych  taśm samoprzylepnych. Daje to między innymi możliwość umieszczania ich na łukach i zaokrąglonych elementach sufitów.

Zarówno taśmy, jak i listwy dostępne są w różnych wersjach. Mogą mieć gęsto lub rzadko umieszczone diody, które występują w wersji wodoodpornej lub zwykłej. Użytkownicy takiego oświetlenia chętnie wykorzystują specjalne ściemniacze sterowane za pomocą pilota. Dzięki temu mogą bez trudu dozować natężenie światła w danym pomieszczeniu.

Taśmy LED dostępne są również w wersji kolorowej (RGB). Nabywa się je w komplecie ze sterownikiem, co pozwala na wybieranie dowolnej barwy oświetlenia w danym momencie lub ustawia opcje zmiany automatycznie.

Cena za listwy LED – 25 – 50 zł

Cena za taśmy LED – 50 – 450 zł/5 m

Podświetlenie sufitu podwieszanego

Podświetlenie sufitu podwieszanego

Punktowe żarówki LED


Jak pokazuje doświadczenie, ten rodzaj oświetlenia dość szybko wypiera tradycyjne oświetlenie, a nawet reflektory halogenowe. Decyduje o tym fakt znacznej oszczędności energii, bezpieczeństwa i wygody w użyciu, a także łatwy montaż.


Liczba i rozstawienie punktów świetlnych żarówek LED zależy, oczywiście, od wnętrza, projektu aranżacji i potrzeb użytkowników. Zazwyczaj jednak takie oświetlenie służy raczej do budowania nastroju lub podświetlenia konkretnych fragmentów pomieszczeń, niż do zapewnienia pełnego oświetlenia we wnętrzu. Na to mają wciąż jeszcze zbyt małą moc.
Standardowa cena żarówek LED mieści się najczęściej w przedziale 12 – 60 zł.

Podświetlenie sufitu podwieszanego

Podświetlenie sufitu podwieszanego

Podsumowując


W sufitach podwieszanych zaczynają dominować rozwiązania związane z oświetleniem typu LED. Mimo, że obecny poziom ich możliwości jest dość ograniczony, jeśli chodzi o pełne oświetlenie wnętrza, to jednak jego atrakcyjność okazuje się dużym atutem. Na szczęście postęp i perspektywy rozwoju tej technologii jest niezwykle dynamiczny, więc prawdopodobnie już w niedalekiej przyszłości oświetlenie domowe, przydomowe, jak i wszelkie inne zostanie całkowicie zdobyte przez technologię LED.

Tymczasem planując zamontowanie sufitu podwieszanego, a w nim atrakcyjnego oświetlenia, warto wziąć pod uwagę nie tylko same propozycje producentów diod LED.
 

Koniecznie zobacz