Okiennice wewnętrzne, shuttersy - coraz częściej wybierane

Jesteś tutaj:

Okiennice wewnętrzne, shuttersy - coraz częściej wybierane

3/5 (19 ocen)

Nie tylko drewno lite wykorzystuje się do budowy okiennic wewnętrznych. Może to być również drewno kompozytowe, czyli drewniane włókna, które zostały sprasowane.

Drewniane okiennice wewnętrzne pokrywa się farbami kryjącymi, które zapewniają różne efekty kolorystyczne. Poza farbami wykorzystuje się bejce, a także specjalne lakiery do drewna. Wybór koloru okiennicy wewnętrznej powinien być dopasowany do ramy okiennej. Dzięki temu okiennica będzie prezentowała się estetycznie.

Okiennice wewnętrzne

Okiennice wewnętrzne
 

ZastosowanieOkiennice wewnętrzne jak już wspomniano na wstępie nadają się zarówno do wnętrz tradycyjnych ja i nowoczesnych. Duży wpływ wywiera tutaj oczywiście kolor samej okiennicy oraz jej konstrukcja.

Przeznaczenie okiennic wewnętrznych nie sprowadza się wyłącznie do salonów czy sypialni. Bardzo często są one widocznym elementów okien gabinetów czy biur. W przypadku dużych przeszkleń najlepiej prezentują się okiennice masywne.

Zastosowanie okiennic wewnętrznych jest możliwe także w przypadku nietypowych kształtów. W ostatnim czasie nowością są także okiennice wewnętrzne przeznaczone do zastosowania w oknach dachowych. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które sprawdza się również jako rozwiązanie dekoracyjne.


CenyW praktyce jedną z kwestii niedostępności okazuje się cena okiennic wewnętrznych. Shuttersy są bowiem bardzo drogą propozycją regulowania natężenia światła. Ich cena może wynosić nawet ponad 1000 zł/m2.

Najdroższe okazuje się oczywiście lite drewno. Nieco tańszym materiałem okazuje się kompozyt czy tworzywo sztuczne. Jednak ze względu na wygląd drewna litego cieszy się ono największym zainteresowaniem.

Ceny są w dużym stopniu uzależnione od indywidualnych zamówień. Zatem pojawić się mogą spore rozbieżności. Nie należy jednak nie potwierdzać, że okiennice wewnętrzne z drewna litego nie są warte swojej ceny.

Urok okiennic wewnętrznych sprawia, że promienie słoneczne stają się inne niż dotychczas – mniej lub bardziej intensywne. Atrakcyjna jest również regulacja kątów padania promieni słonecznych. Okiennice wewnętrzne nie są utrudnieniem podczas otwierania czy zamykania okna. Komfort użytkowania nie zostaje zatem zachwiany.

Nastał czas na okiennice wewnętrzne także i w Polsce.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz