Nowoczesne ogrodzenia - kilka nietuzinkowych propozycji

Jesteś tutaj:

Nowoczesne ogrodzenia - kilka nietuzinkowych propozycji

3,6/5 (40 ocen)

Ogrodzenia z PVC


Ogrodzenia z tworzywa sztucznego są nowatorskim rozwiązaniem i choć kojarzą się z tandetnym plastikiem, tak naprawdę są bardzo solidnym i praktycznym sposobem zabezpieczania posesji. Skutecznie zabezpieczają przed wtargnięciem nieproszonych gości i zwierząt. Chronią bawiące się na podwórku czy w ogrodzie dzieci i domowe zwierzęta.
Wbrew pozorom ogrodzenia wykonane z PVC są solidne i wytrzymałe, a przy tym bardziej elastyczne od drewnianych, murowanych czy betonowych. Świetnie znoszą napór silnego wiatru oraz innego rodzaju nacisk, po czym szybko wracają do swojego naturalnego położenia.

Ich ważną zaletą jest również to, że nie wymagają pracochłonnej konserwacji, ponownego malowania. Nie zagraża im wilgoć, szkodniki, pleśń, korozja, promienie UV i mrozy. Mogą mieć różne kolory i należą do tanich ogrodzeń.

Ogrodzenie drewniane o nowoczesnym wyglądzie

Ogrodzenie drewniane o nowoczesnym wyglądzie

Ogrodzenia panelowe z dekoracyjnymi elementami wymiennymi


Same ogrodzenia panelowe stały się już czymś normalnym, ale panele, w których można samemu zmieniać wzorki, to już coś nowatorskiego. Na rynku znajdziemy już kilku producentów tego typu ogrodzeń. Dotyczy to paneli metalowych, w których daje się mocować i demontować, w zależności od upodobania, tzw. piksele lub specjalne taśmy. Za ich pomocą można wyczarować różne kształty i dekoracje (np. na czas świąt lub z innych okazji). Wykonuje się je na zasadzie piktogramów, a więc zapełniania większych otworów takimi „pikselami” (kwadratowymi lub prostokątnymi elementami) wykonanymi z tworzywa sztucznego. Umieszcza się je „na wcisk” i odpowiednio ze sobą zestawiając tworzyć wspomniane wzory. Kiedy już się nam znudzą, albo pojawi się nowa okoliczność, bez większego trudu można je wyjąć i poukładać według nowego pomysłu.

Zamiast wspomnianych pikseli, czasem wykorzystuje się specjalna taśmę, którą również daje się kreować na panelach ogrodzenia ciekawe obrazy i dekoracje.


Inne ogrodzenia w nowoczesnym stylu


Oczywiście, że do nowoczesnych ogrodzeń nie zaliczamy jedynie tych wyżej opisanych. Należą do nich także takie, które wyglądem nawiązują do tradycyjnych, ale technologia ich produkcji zdecydowanie plasuje je wśród nowoczesnych. Dlatego trzeba tu wspomnieć o estetycznych i trwałych ogrodzeniach panelowych z drewna i metalu, ogrodzeniach murowanych z cegły, betonu, a także wyjątkowe ogrodzenia z kamienia, które na pozór wydają się bardzo stare, w istocie powstają jedynie dzięki zastosowaniu najnowszych technologii.

Tak więc określenie „nowoczesny” w tym przypadku możemy rozumieć dwojako, albo ze względu na nowatorski wygląd i styl ogrodzenia, albo ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii do produkcji elementów lub całych ogrodzeń.

Czy warto zainteresować się takimi ogrodzeniami? Na pewno. Nie musimy ich od razu kupować na własny użytek, ale są często tak ciekawymi rozwiązaniami, że dobrze jest przynajmniej mieć świadomość ich obecności na rynku ogrodzeń.

Subtelne ogrodzenie domu w stylu nowoczesnym

Subtelne ogrodzenie domu w stylu nowoczesnym

Ceny nowoczesnych ogrodzeń


Trudno tu znaleźć sprecyzowane ceny. Jedynie w przypadku ogrodzeń panelowych oraz ogrodzeń plastikowych zdarzają się konkretne cenniki. Oto niektóre z cen:

- sztachety i tralki plastikowe – 4 – 100 zł

- panele z PVC – 150 – 300 zł

- panele metalowe – 50 – 300 zł

- panele drewniane – 90 – 150 zł

- panele betonowe – 100 – 150 zł
 

Koniecznie zobacz