Nemezje - kwiaty niezmiennie piękne i zachwycające

Jesteś tutaj:

Nemezje - kwiaty niezmiennie piękne i zachwycające

3,3/5 (238 ocen)

Pamiętajmy, aby uszczykiwać młode sadzonki w celu lepszego rozkrzewienia. Maj to także miesiąc w którym nasiona można wysiewać wprost do gruntu. Możemy wysiać je punktowo w różnych miejscach ogrodu bądź w rzędzie. Pamiętajmy, że po ukazaniu się roślin, należy poddać je przerywce, a więc usunąć nadmiar roślin, zostawiając poszczególne rośliny co około 15- 20 cm. Należy zaznaczyć, że w licznych grupach, nemezje wyglądają najefektowniej.

Aby nemezje pięknie i obficie zakwitły wymagają poza słonecznym stanowiskiem także wilgotnego podłoża, ale nie mokrego. W uprawie pojemnikowej pamiętajmy o przepuszczalnym podłożu, a także drenażu. Podlewamy zgodnie z potrzebami danej odmiany i panującymi warunkami. W gorące i suche dni w uprawie pojemnikowej może zaistnieć potrzeba podlewania roślin nawet dwukrotnie w ciągu dnia. Przede wszystkim należy pilnować, aby podłoże zbyt mocno nie przeschło między jednym, a drugim podlewaniem.

Do wytworzenia tylu pięknych kwiatów nemezje wymagają także nawożenia. Na rabacie można je posadzić bądź posiać na podłożu, które zostało wzbogacone dobrze przerobionym kompostem. W pojemnikach najłatwiejszym sposobem będzie zastosowanie wieloskładnikowego nawozu o wydłużonym działaniu. Dobrym rozwiązaniem są także płynne wieloskładnikowe nawozy przeznaczone dla roślin kwitnących. Nawozy stosujemy zgodnie z zaleceniami producenta.
Gdy nemezje przekwitną należy je przyciąć, po to aby mogły ponownie zakwitnąć.

Zastosowanie


Zależnie od odmian i serii nemezje nadają się do uprawy w ogrodzie, jak również na balkonie i tarasie. Są doskonałą propozycją do obsadzania skrzyń, mis, pojemników oraz wiszących koszy. W ogrodzie nemezję można zastosować jako roślinę na obwódki oraz uzupełniającą wolne miejsca na rabacie np. po roślinach cebulowych.

Nemezje


Uwagi końcowe


Nemezje to doskonały sposób na szybkie ukwiecenie balkonu i tarasu, a także zagospodarowanie pustych miejsc po roślinach cebulowych w ogrodzie. Barwne kwiaty ukazują się już w czerwcu i w obfitości kwitnienia trwają aż do jesieni. Poza tym są łatwe w uprawie i bez zbytniej pielęgnacji mogą stanowić część kompozycji bądź upiększać pojemniki i rabaty solo.

Doskonałe nasiona nemezji dostępne są w tym sklepie

Grzegorz Bogucki

Koniecznie zobacz