Najlepsze odmiany gruszy letnich, jesiennych i zimowych

Jesteś tutaj:

Najlepsze odmiany gruszy letnich, jesiennych i zimowych

3,3/5 (1147 ocen)

 ‘Konferencja – najpopularniejsza odmiana stanowiąca średnio aż połowę rocznej produkcji drzewek gruszy. ‘Konferencja’ jest angielską odmianą deserową produkującą słodkie, soczyste  owoce, delikatne w smaku. Nadają się do długotrwałego przechowywania. Skórka gładka, gruba, matowozielona a po dojrzeniu złotobrązowa z charakterystycznym ordzewieniem. Pełnia zbiorów owoców przypada na przełom września i października. Drzewa rosną średniosilnie, są mało wrażliwe na parcha i średnio wrażliwe na mróz. Owocują corocznie, obficie i bardzo wcześnie wchodzą w okres owocowania. Odmiana zapylana jest przez ‘Bonkretę Williamsa’, ‘Komisówkę’ oraz ‘Faworytkę’.

Lukasówka -  odmiana bardzo wrażliwa na parcha oraz podatna na uszkodzenia mrozowe, jednak popularna ze względu na duże i dobrze się przechowujące owoce. Dojrzewa razem z ‘Konferencją’. Duże owoce maja gładką, jasnozieloną skórkę z wiśniowym rumieńcem. Miąższ ma lekko winny posmak. Odmiana typu deserowego corocznie i obficie owocująca i silnie rosnąca. Odmianę zapylają: ‘Bonkreta Williamsa’, ‘Faworytka’ oraz ‘Komisówka’.

‘Red Bonkreta Williamsa’ - sport ‘Bonkrety Williamsa’, drzewo wolno rosnące, obficie owocujące chociaż nie zawsze corocznie. Owoce intensywnie ciemnoczerwone, dość nieregularne; miąższ soczysty i smaczny. Rozpoczyna dojrzewanie na przełomie sierpnia i września.

Grusze

Grusze czytaj dalej...

Koniecznie zobacz