Meble tapicerowane - rodzaje, konserwacja, obicia i koszt zakupu

Jesteś tutaj:

Meble tapicerowane - rodzaje, konserwacja, obicia i koszt zakupu

4,2/5 (12 ocen)

Meble tapicerowane mogą wtapiać się w otoczenie lub stanowić element, który będzie dominował. Wszystko zależy od koloru, faktury i wzoru sofy, kanapy czy foteli. Producenci oferują meble, które nawiązują do tradycyjnej stylistyki, a także takie całkowicie nowoczesne, o wyjątkowych kształtach, kontrastowych kolorach.

Najlepszym rozwiązaniem podczas urządzania pomieszczeń jest zatrudnienie specjalisty od aranżacji albo nabywanie całych zestawów mebli, a do nich dopiero dobieranie pozostałych elementów wystroju.

Mebel tapicerowany

Mebel tapicerowany

Konserwacja mebli tapicerowanych


Kupując meble tego typu, trzeba od razu nastawić się na ich odpowiednią konserwację. Dlatego należy się dobrze zastanowić, czy akurat atłas jest najlepszym obiciem w pokoju nastolatka, a sztruks w salonie. Zastanówmy się nad intensywnością użytkowania mebli oraz nad tym, kto najczęściej będzie z nich korzystał. Sofy w salonie dla rodziny, gdzie są same dorosłe osoby, na pewno mogą być z drogiej skóry. Natomiast tapczan z weluru świetnie sprawdzi się u dzieci i młodzieży.


Jeśli chodzi o utrzymanie tapicerki w czystości, to najlepiej zadbać o to od samego początku, a więc wszelkie zabrudzenia i plamy usuwać od razu. W sklepach można zakupić odpowiednie preparaty, które nie tylko skutecznie czyszczą konkretne tkaniny, ale również je zabezpieczają. Nie stosujmy do czyszczenia zbyt mocnych środków chemicznych, ani ostrych szczotek.

Nie wskazane jest również wykorzystywanie odkurzaczy piorących. Jeśli zabrudzenia są świeże i niezbyt duże, wystarczy letnia woda, miękka ścierka i mydło.

Mebel tapicerowany

Mebel tapicerowany

Ile kosztują meble tapicerowane?


Na rynku mamy mnóstwo takich mebli. Ich standard bywa bardzo różny. Dlatego rozrzut cen za sofy, tapczany, fotele czy krzesła bywa naprawdę ogromny.  Średnio koszt za konkretne meble mieści się w następujących przedziałach:

- sofy – 500 zł – 21000 zł

- kanapy – 500 zł - 6000 zł

- wersalki – 600 zł – 2000 zł

- fotele – 200 zł – 3000 zł

- krzesła – 100 zł – 500 zł
 

Koniecznie zobacz