Meble szklane - powiew nowoczesnej elegancji

Jesteś tutaj:

Meble szklane - powiew nowoczesnej elegancji

3,7/5 (6 ocen)

Producenci mebli ze szkła stawiają przede wszystkim na nowoczesność. Dlatego wymagają od swoich projektantów ciekawej formy, kształtów, interesujących zestawień z innymi materiałami. Chcą wstrzelić się w różne gusta swoich klientów. Dzięki temu mamy na rynku takie szklane meble, jak stoły, stoliki, ławy, biurka, witryny, półki, regały i całe gabloty. Szkło jest szczególnie atrakcyjnym materiałem do produkcji szaf, regałów i gablot. Dzięki swoim walorom ekspozycyjnym, a przede wszystkim całkowitej przezroczystości, umożliwia eksponowanie przedmiotów, jak żaden inny materiał, a jednocześnie chroni je przed zabrudzeniem, kurzem, przed dotykaniem czy kradzieżą (na przykład pancerne gabloty najcenniejszych dzieł sztuki).

Najnowszym hitem stają się konstrukcje wykonane w całości ze szkła. Producenci we współpracy z projektantami tworzą meble o nietypowych, nowoczesnych kształtach. Wykorzystują w tym celu wyjątkowe możliwości szkła, które dzięki obecnym technologiom jest materiałem niezwykle plastycznym. Podczas jego produkcji można je nie tylko odpowiednio barwić czy hartować, ale pozwala również na tworzenie różnych form, także takich o sporych gabarytach, giętych i bogato zdobionych.


Szczególnie piękne są na przykład całoszklane konstrukcje giętych stołów i stolików. Techniką termoformowania szkła oraz łączenia go z innymi materiałami produkuje się również krzesła i fotele.  

Szkło, jak wiadomo, doskonale komponuje się z metalem, drewnem, kamieniem, więc spotyka się meble, które łączą te materiały, nieraz z niesamowitym efektem. Każdemu pomieszczeniu nadają wyjątkowego uroku. Należy jedynie zadbać o odpowiednią aranżację, w której zostaną właściwie wyeksponowane. Meble szklane z powodzeniem wykorzystywane są w prywatnych wnętrzach, jak i firmowych, urzędowych, w sklepach i galeriach. Okazują się nie tylko wyjątkowo atrakcyjne pod względem wyglądu, ale także praktyczne i funkcjonalne w użytkowaniu.

Choć pewnie większość osób zdaje sobie z tego sprawę, to jednak przypomnimy, że dodatkowe, niezwykłe wręcz efekty, daje wykorzystanie światła w połączeniu z meblami ze szkła. Podświetlone zyskują na nowej jakości i wprowadzają do każdego wnętrza niepowtarzalny nastrój. Przenikające przez szklane tafle światło miga tysiącem refleksów i nabiera nowego życia. Zmieniając natężenie, miejsce źródła światła i jego kolor możemy wciąż na nowo aranżować to samo pomieszczenie.


Ceny mebli ze szkła:

- stoliki – 90 – 1.000 zł

- witryny – 200 – 3.000 zł
 

Koniecznie zobacz