Jaki kolor ścian w sypialni wybrać, aby dobrze wpływał na nasze samopoczucie?

Jesteś tutaj:

Jaki kolor ścian w sypialni wybrać, aby dobrze wpływał na nasze samopoczucie?

3,5/5 (105 ocen)

Ostra czerwień


Kiedy zrezygnowanie ze stosowanych kolorów w sypialni okaże się sukcesem? Przede wszystkim wtedy, kiedy odwaga kolorystyczna będzie z przesłaniem. Ordynarny wystrój sypialni nie jest z pewnością inspiracją, której poszukuje większość z nas.

Intensywna czerwień pozwala na odwzorowanie mocy wnętrza. Jest ciepła, a równocześnie zmysłowa. Przeważnie stanowi uzupełnienie jaśniejszego zestawienia kolorystycznego. Jednak w zimnych pomieszczeniach, gdzie dostęp do naturalnego światła jest znacznie ograniczony, warto odrzucić propozycję tego typu metamorfozy.


Turkus


Oryginalność i zmysłowość można połączyć równocześnie. Dla chcących temu podołać proponujemy pomalowanie ścian w kolorze turkusowym. To właśnie on jest kolorem godnie zastępującym lub uzupełniającym typową biel.

Turkusowe ściany sypialni (podobnie jak czerwone) są równocześnie ciekawą ozdobą wnętrza. Nie jest wymagane zatem zastosowanie dodatkowych detali zdobniczych, gdyż turkusowa ściana staje się w praktyce samowystarczalna.


Fiolet, granat, czerń


Dzisiaj w domach (dawniej w królewskich pałacach) obecne są kolory, które jeszcze niedawno były odrzucane przez projektantów wnętrz. Obecnie jak najbardziej są stosowane i wykorzystywane na szeroką skalę. Chodzi oczywiście o powrót fioletów, granatów czy czerni. Uzupełniony odcieniami różu, błyszczącymi powierzchniami styl znajduje swoje miejsce szczególnie w sypialniach młodych małżeństw. Urządzenie sypialni w stylu glamour niekiedy stanowi trudne zadanie, natomiast innym razem może być powiązane z  zainteresowaniami i pasjami.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz