Jak pozbyć się kuny domowej? Najlepsze sposoby na kuny

Jesteś tutaj:

Jak pozbyć się kuny domowej? Najlepsze sposoby na kuny

2,7/5 (1524 ocen)

Profilaktyka


Aby uniknąć osiedlenia się kuny w domu, należy dobrze zabezpieczyć wszystkie okna i inne otwory na poddaszu (np. siatką), a na rynnie zamontować specjalną opaskę z drutu kolczastego lub kolczastej taśmy używanej przeciw ptakom. Warto też oczyścić najbliższą okolicę domu z gęstych zarośli i krzaków, w których kuny znajdują dla siebie znakomite schronienie. Nie należy także zapominać o stojącym na podwórzu lub w garażu aucie. Zabezpieczenie silnika siatką lub pokrycie maski i kół odstraszaczem zapachowym, może w pewnym stopniu uchronić samochód przed zakusami drapieżnika. Kuny niechętnie osiedlają się też w miejscach pilnowanych przez duże psy (małe mogą zostać zaatakowane przez kunę), dlatego jeśli tylko posiadamy takie zwierzę, warto pozwolić mu na swobodne poruszanie się po całej działce, szczególnie w porze nocnej.

Kiedy jednak cała profilaktyka zawiedzie, a zwierze mieszkające w pobliżu domu zaczyna wyrządzać nam poważne szkody, musimy znaleźć bardziej skuteczny sposób, aby się go pozbyć.

Kuna domowa

Kuna domowa


Sposoby na pozbycie się kuny z naszego sąsiedztwa


Jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod pozbycia się kuny domowej z naszego sąsiedztwa są żywołowne pułapki, w które zwabia się zwierzęta i po schwytaniu wywozi do lasu, z dala od domu. Instalując taką pułapkę, należy tylko pamiętać, że ani sprzętu ani przynęty (np. jajka) nie wolno dotykać gołymi rękami, gdyż te niezwykle bystre zwierzęta wyczują nasz zapach i najprawdopodobniej w ogóle nie podejdą do pułapki.

Do odstraszania kun przydają się także odstraszacze dźwiękowe, emitujące ultradźwięki o zmiennej częstotliwości, niesłyszalne dla ucha ludzkiego. Skuteczne bywa również rozkładanie na trasach i w pobliżu gniazda kuny, sierści psa, najlepiej świeżo wyczesanej ze zwierzęcia. W sprzedaży można także spotkać odstraszacze zapachowe np. w aerozolu, które w szczególności przydają się do ochrony auta i poddasza domu.

Skuteczne żywołapki i odstraszacze na kuny kupisz tutaj

Autor: Katarzyna Józefowicz

Koniecznie zobacz