Garaże blaszane dla ceniących szybki montaż i niskie koszty

Jesteś tutaj:

Garaże blaszane dla ceniących szybki montaż i niskie koszty

3/5 (69 ocen)

Faktem jest, iż w Polsce jeździ coraz więcej samochodów osobowych. Konsekwencją jest nie tylko tłok na drogach, ale również duże problemy z parkowaniem, także pod własnym domem. Jest to dobrze widoczne zwłaszcza na osiedlach, gdzie nieraz widzi się dantejskie sceny związane z wyszukaniem miejsca i walką z sąsiadami o skrawek do parkowania. Stąd też, miedzy innymi, bierze się duża popularność zwykłych „blaszaków”. Czy są one dobrym panaceum na problemy z parkowaniem? Spróbujmy to obiektywnie ocenić.


Zalety blaszanego garażu


Na pewno nie zachwycają wyglądem. Swoją popularność zawdzięczają innym atutom. Zaliczyć do nich można:

- lekkość konstrukcji,

- łatwy i szybki montaż,

- dostępność w różnych rozmiarach,

- niska cena,

- możliwość przemieszczania,

- możliwość wykorzystania jako magazyn.


Zanim kupisz


Garaże blaszane tylko pozornie są do siebie podobne. Potrafią bowiem znacznie różnić się między sobą. Na co więc zwrócić uwagę podejmując decyzje o zakupie konkretnego modelu?  

- Na grubość blachy – im grubsza blacha, tym solidniejszy garaż.

- Na grubość materiału, z jakiego wykonana jest konstrukcja - im większa wartość, tym garaż będzie bardziej stabilny i odporny na silne wiatry czy ciężar śniegu na dachu. Droższe garaże mają konstrukcję z profilu, co zapewnia większą trwałość.

- Na to, czy konstrukcja jest pomalowana farbą podkładową – daje to lepsze zabezpieczenie antykorozyjne.

- Na jakość akcesoriów które są montowane - zawiasy, zamki czy klamki. Już w dniu montażu zdarzają się wpadki tego typu, że coś nie zadziała. Lepiej więc dopilnować i tej kwestii, aby nie mieć problemów podczas późniejszej eksploatacji.

 

Garaż blaszany

Garaże blaszane

Montaż garażu blaszanego


Montaż takiego garażu jest bardzo ważny. Najpierw trzeba przygotować podłoże, aby postawiony i przymocowany do niego garaż nie został przesunięty czy zdeformowany, ale długo trzymał się stabilnie. Najlepsza jest wylewka, może też być podsypka lub przynajmniej cztery płytki chodnikowe podłożone pod rogi garażu.
  czytaj dalej...

Koniecznie zobacz