Podjazd do garażu - koniecznie trwały, dobrze jeśli elegancki

Jesteś tutaj:

Podjazd do garażu - koniecznie trwały, dobrze jeśli elegancki

3,2/5 (57 ocen)

Podjazd do garażu, zwłaszcza ten na własnej posesji, pełni nie tylko rolę użytkową, ale także reprezentacyjną. Z tego powodu powinien być solidny i efektowny. Koniecznie musi pasować do stylu, w jakim jest wybudowany dom oraz jego obejście, a w tym ogrodzenie i brama wjazdowa. A ponieważ materiałów o różnych walorach jest mnóstwo, więc z doborem na pewno nie będzie nikt miał większych problemów.


Podjazd – z jakiego materiału?


Wybierając materiał, z jakiego ma być wykonany podjazd do własnego garażu, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę jego trwałość, wytrzymałość, a w drugiej kolejności wygląd. Na szczęście, obecnie większość dostępnych kostek brukowych wykonywanych jest w różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Producenci także dokładają starań, by wyglądały efektownie.

Przyjrzyjmy się najpopularniejszym materiałom, z jakich wykonuje się współczesne podjazdy.

Kostka betonowa – jest bardzo chętnie wybierana nie tylko na podjazdy, ale także wokół domów, na placach, w ogrodach. Produkowana jest w wielu odcieniach czerwonego, szarego, zielonego, brązowego czy czarnego. Także pod względem kształtu panuje tu duża różnorodność. Można między innymi zamówić kwadraty, prostokąty, trapezy, romby, o kanciastych albo zaokrąglonych krawędziach. Powierzchnia kostki betonowej bywa gładka lub chropowata.

Ceny:

- kostka 8 cm – 30 – 50 zł/m²

- kostka 6 cm – 29 – 45/m²

Podjazd z kostki brukowej

Podjazd z kostki brukowej

Płyty betonowe – mają zbliżone właściwości do kostki betonowej, ale są od niej większe. Ich powierzchnia bywa gładka, pokryta kruszywem lub tłoczona w różne wzory (kostki, geometryczne, imitujące kamień). Można je z powodzeniem zestawiać z mniejszymi elementami.

Ceny :

- płyty pełne – 5 – 14 zł

- płyty ażurowe – 8 – 70 zł


Beton stemplowany – jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, bo na podjeździe wylewa się beton, a dopiero na nim, za pomocą specjalnej formy, odciska się wzory. Mogą to być imitacje kostki, płyty kamiennej, kamienia naturalnego. Jest nawet możliwość wprowadzania różnych kolorów na wybranym wzorze. Wysuszoną powierzchnię takiego betonu impregnuje się uszczelniaczem zapobiegającym wnikaniem weń wody, oleju czy benzyny. Beton stemplowany daje wiele możliwości kreacyjnych.

Ceny:

150 – 250 zł/m²

Betonowy i stromy podjazd do garażu

Betonowy i stromy podjazd do garażu

Klinkier – zalicza się do materiałów ceramicznych. Ceniony jest za kilka ważnych właściwości, wyjątkową trwałość, atrakcyjna kolorystykę, ciekawe kształty, odporność na oddziaływanie benzyny, olejów, kwasów czy promieni słonecznych. Nie traci koloru z upływem czasu i świetnie wkomponowuje się z różnego typu otoczeniu.

Ceny:

- bruk klinkierowy – 1,50 – 3 zł

- płyta klinkierowa – 10 – 12 zł

- mozaika klinkierowa – 0,80 – 1,20 zł czytaj dalej...

Koniecznie zobacz