- 1/2
- Następne
Garaże drewniane nie są tak popularne, jak „blaszaki”, ale również cieszą się dużym wzięciem. Ich największym plusem jest wielka różnorodność konstrukcji, jakie mogą powstawać z tego materiału. Można postawić pełny garaż, wiatę lub samo tylko zadaszenie, pod którym schroni się jedno lub więcej aut. Do wyboru jest również technologia, w jakiej stawiane są garaże z drewna.
Dlaczego drewniany garaż?
Tego typu garaże często wybierają osoby, których domy również wybudowane są z drewna. Wielu jednak decyduje się na takie rozwiązanie biorąc pod uwagę zalety garażu drewnianego. Do najważniejszych atutów należą:
- energooszczędność – drewno dobrze izoluje ciepło, więc nie trzeba takiego garażu dogrzewać,
- ekonomiczne – ceny są przystępniejsze, niż w przypadku garaży murowanych,
- łatwy i szybki montaż – powstają szybciej, od murowanych,
- trwałość – przy odpowiedniej konserwacji są długowieczne,
- estetyka – drewno zawsze prezentuje się elegancko.
Budowa garażu drewnianego
Typy garaży drewnianych
Możliwości drewnianych konstrukcji jest bardzo dużo. Garaże również budowane są na różne sposoby. Można postawić go w technologii z bala lub w konstrukcji szkieletowej. Pokryć garaż dachówką ceramiczną, blachodachówką, samą blachą, gontem bitumicznym lub papą bitumiczną. Mogą mieścić jeden samochód lub kilka, a także mieć miejsce na mały składzik.
Garaże z drewna miewają drzwi drewniane i metalowe, jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Stawiane są jako wolnostojące budynki lub przylegają jedną (dwoma) ścianami do domu lub innych budynków. czytaj dalej...