Estetyczna aranżacja i dekoracja okna

Jesteś tutaj:

Estetyczna aranżacja i dekoracja okna

3,4/5 (14 ocen)

Rolety mają to do siebie, że mogą występować zarówno jako dominujący element wystroju okien, jak i jako tło, dopełnienie całości. Odpowiednio dobrane doskonale sprawdzą się i jednej i w drugiej sytuacji. Należy jednak wiedzieć, czym kierować się przy wyborze rolet i mieć konkretną wizję aranżacji okien.
Wiadomo, że w przypadku rolet niezwykle ważna jest ich kolorystyka, a czasem również wzorki, jakie się na nich pojawiają.

Nasycone, ciepłe barwy wniosą do pomieszczenia sporo energii, a przy słonecznym dniu także miłego światła. Zimne kolory ostudzą i uspokoją zbyt słoneczny pokój.
Rolety pięknie komponują się z odpowiednio dobranymi kwiatami w doniczkach, szklanymi pojemnikami, świecznikami i lampami, a także innymi dekoracjami. Kreacji jest nieskończenie wiele, wystarczy tylko odrobina gustu i wyobraźnia.

Popularne rolety okienne

Popularne rolety okienne

Żaluzje


Nowoczesne żaluzje to już nie tylko same srebrne lub białe poziome paseczki w oknach. Dziś wybór jest o wiele bogatszy. Począwszy od ułożenia w pionie albo w poziomie, przez materiał, z jakiego są wykonane, po kolory i rozmiary lameli (poszczególnych pasków).


Żaluzje mogą być wykonane z aluminium, drewna i PVC. Lamele miewają różną szerokość. Im są szersze, tym mniej jest ich potrzeba do zasłonięcia okna. Takie rozwiązanie okazuje się bardzo wygodną formą regulacji dostępu naturalnego światła do wewnątrz, a także sposób na zachowanie prywatności, zwłaszcza wieczorami i w nocy. Wystarczy tylko ustawić odpowiedni kąt nachylenia lameli.

Praktyczne żaluzje okienne

Praktyczne żaluzje okienne

Koszt dekoracji okna


Wszystko, oczywiście, zależy od wielkości okien, ich liczby, a także od wariantu, na który się zdecydujemy. Poniżej podamy orientacyjne ceny firan, zasłon, rolet i żaluzji. Wiadomo jednak, że na cały koszt wpływ mają także inne drobiazgi i dodatki, a czasem także praca projektanta wnętrz czy ekipy remontowej.

- firany – 9 – 300 zł

- zasłony – 30 – 1000 zł

- rolety – 17 – 300 zł

- żaluzje – 16 – 500 zł
 

Koniecznie zobacz