Efektowne oświetlenie w salonie

Jesteś tutaj:

Efektowne oświetlenie w salonie

3,6/5 (16 ocen)

Doboru źródeł światła przeważnie nie kojarzymy z jednym producentem. Najczęściej widać różnicę pomiędzy lampami wiszącymi, wbudowanymi w sufit, a lampami stojącymi. Zazwyczaj lampy stojące kupuje się w etapie końcowym. Dzisiaj popularnością na szeroką skalę cieszą się lampy stojące, które są dużym rozmiarem tradycyjnych lampek na biurko.

Nowoczesne lampy wykonuje się przede wszystkim z metalu. Chromowane elementy wkomponowują się we wnętrze, tworząc z nim nierozerwalną całość. Dzisiaj trendy są także jednokolorowe abażury.

Ponadto oświetlanie obrazów nie jest już wyłącznie popularne w galeriach sztuki. Dzisiaj galeriami sztuki stają się także domowe salony. Kinkiety do oświetlenia obrazów to chętnie wykorzystywany sposób na zwrócenie uwagi nie w stronę telewizora, ale właśnie dzieła sztuki.

Oświetlenie typu LED w salonie

Oświetlenie typu LED w salonie

Przegląd cen

Rodzaj oświetlenia

Ceny

 

Lampy wiszące

 

 

Zaczynają się od około 150 zł. Najwięcej lamp mieści się w przedziale od 400 do 700 zł. Najdroższe kosztują nawet ponad 8000 zł.

 

 

Lampy podłogowe

 

 

Ze względu na panujące trendy w ostatnim czasie obserwuje się znaczący wzrost cen lamp podłogowych. Ceny zaczynają się od około 400 zł.

 

 

Kinkiety

 

 

Zasadniczo kinkiety są najtańsze w porównaniu z powyższymi rodzajami oświetlenia. Najniższe ceny to poziom około 60 zł.

 


mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz