Czy warto zastosować deski elewacyjne?

Jesteś tutaj:

Czy warto zastosować deski elewacyjne?

3,2/5 (54 ocen)

Zalety drewnianej elewacji


Właściwie przygotowany i zamontowany materiał to podstawa trwałej i cenionej pod względem reprezentowanej jakości elewacji. Warto więc zadbać o zabezpieczenia, które przyczynią się do stworzenia elewacji niepodatnej na czynniki atmosferyczne.

Drewno stanowi przecież naturalne piękno samo w sobie i doskonale się prezentuje na zewnętrznych powierzchniach. Ponadto montaż desek elewacyjnych wbrew pozorom nie jest długotrwały i stosunkowo trudny. Istnieje możliwość szerokiego wyboru drewnianych profili oraz ich wymiarów. Dzięki temu osiągniemy pierwotny cel, którym jest dostosowanie desek elewacyjnych do geometrii budynku. Istotną zaletą jest także możliwość dokładnego wykończenia narożników, okapów czy szczytów. Elewacja tworzy zatem naturalną, a co najważniejsze jedną i spójną całość.

Drewno jest więc materiałem, który można dostosować do zewnętrznego zastosowania. Jednak w chwili obecnej bardzo często deski elewacyjne są wyprzedzane przez inne materiały wykończeniowe. Powodowane jest  to znacznie większym zaufaniem konsumentów do tradycyjnych elewacji.

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz