Bramy drewniane - nowoczesność nawiązująca do tradycji

Jesteś tutaj:

Bramy drewniane - nowoczesność nawiązująca do tradycji

3,4/5 (70 ocen)

Dobrze jest wiedzieć, że na rynku dostępne są ciekawe rozwiązania jeszcze bardziej udogadniające wjazd i wyjazd z posesji. Mamy tu na myśli na przykład możliwość jednoczesnego otwierania bramy wjazdowej i bramy garażowej, albo otwieranie bramy i zapalanie świateł na podjeździe. Innymi dodatkami cieszącymi się dużą popularnością są fotokomórki, listwy bezpieczeństwa reagujące na siłę nacisku, które zabezpieczają wjeżdżający lub wyjeżdżający samochód przed nieopatrznym zderzeniem z poruszającym się skrzydłem bramy. Bardzo fajnym gadżetem jest czasowy wyłącznik, który sam (po wyznaczonym przez właściciela czasie) zamyka bramę. Doceniają go szczególnie te osoby, którym nagminnie zdarza się wyjechać i zapomnieć zamknąć wjazd na posesję.

Ogrodzenie z drewnianą bramą przesuwną

Ogrodzenie z drewnianą bramą przesuwną

Eksploatacja i konserwacja bramy


Drewno znajdujące się na zewnątrz wymaga odpowiednich zabezpieczeń i właściwiej konserwacji. Dzięki nim będzie spełniać swoje funkcje przez wiele lat. Należy wziąć tu pod uwagę sam materiał, jak i mechanizm, który otwiera bramę.


Drewno powinno być odpowiednio zaimpregnowane, aby było odporne na wilgoć, zmiany temperatury, promienie słoneczne, na grzyby, pleśń czy owady. Zawiasy natomiast trzeba zabezpieczyć przed korozją, zmianami temperatury i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli chodzi o bramy przesuwne, należy również zadbać o regularne oczyszczanie szyn. Na pewno warto właściwie troszczyć się o swoje drewniane bramy. Odwdzięczą się nam nie tylko pięknym wyglądem, ale również prawidłowym i komfortowym funkcjonowaniem.

Ogrodzenie z drewnianą bramą

Ogrodzenie z drewnianą bramą

Ceny bram drewnianych


Ceny tych bram mogą się kształtować bardzo różnie. Wiele zależy od wielkości, gatunku drewna, zdobień, producentów  i, oczywiście, sposobu otwierania. Niektóre z nich wyposażone są dodatkowo w furtki. Poniżej podajemy jedynie przybliżone przedziały cenowe, w jakich mieszczą się drewniane bramy.

- Bramy drewniane uchylne – 1000 – 5000 zł

- Bramy drewniane przesuwne – 1200 – 7000 zł
 

Koniecznie zobacz