Typy i materiał wykonania rolet okiennych

Jesteś tutaj:

Typy i materiał wykonania rolet okiennych

3,6/5 (5 ocen)

- bambusowe i trzcinowe – nie całkowicie chronią przed przenikaniem promieni czy światła z wewnątrz pomieszczenia. Pełnią jednak wyraźną rolę estetyczną, ale pasują do charakterystycznych wnętrz zaaranżowanych  na przykład w stylu „etno”. Są proste w obsłudze i naturalne w wyglądzie.

- z folii refleksyjnej – wykorzystywany w pomieszczeniach o dużym natężeniu promieni słonecznych. Są przeźroczyste i nie zasłaniają widoku z zewnątrz, ale odbijają promienie słoneczne. Mogą zredukować przenikanie nawet 80% energii cieplnej do wnętrza. Dlatego chętnie nabywane są przez firmy i instytucje do biur i pomieszczeń firmowych.

Żaluzje

Żaluzje

Bogactwo wzorów i możliwości aranżacji


Oferta na rynku, jeśli chodzi o rolety okienne, jest tak duża, że można mieć sporo trudności z wyborem. Trzeba wybierać nie tylko pomiędzy kolorami, wielkością, ale także pomiędzy atrakcyjnymi rodzajami i wzorami. Dobrze więc jest ustalić, w jakim stylu jest lub będzie wnętrze, w którym będą zamontowane. Istotna jest również kolorystyka i wielkość danego wnętrza. Rolety dobrze wkomponowane we wnętrze pomieszczenia, nie tylko stworzą wyjątkowy klimat, ale na pewno poprawią jego funkcjonalność. Nowoczesne rolety do okien są piękne i wygodne w użyciu. Doskonale sprawdzają się zarówno w pokojach i pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w biurach, gabinetach, szkołach, szpitalach, hotelach oraz innych instytucjach użyteczności publicznej.

Jeśli akurat stoimy przed aranżacją pomieszczeń w nowym domu czy mieszkaniu lub planujemy gruntowną zmianę aranżacji obecnego wystroju, warto przynajmniej wziąć pod uwagę kwestię rolet w oknach.

Koniecznie zobacz