Szukasz torby na zakupy? Koniecznie sprawdź!

Jesteś tutaj:

Szukasz torby na zakupy? Koniecznie sprawdź!

0/5 (0 ocen)
Torby na zakupy wielokrotnego użytku to coraz częstszy widok na polskich ulicach. Ten ekologiczny trend doskonale się sprawdza w życiu codziennym. Mocne i funkcjonalne torby i siatki to rzecz, którą zawsze warto mieć pod ręką. Praktyczna torba jest dużą pomocą podczas każdych zakupów. Produkowane są z najróżniejszych materiałów. Od naturalnej bawełny do syntetyki i tworzywa sztuczne. Torby wielorazowego użytku są nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne. Nie musimy płacić za foliówki. Dostępne w sklepach torby zaskakują funkcjonalnością, starannym wykonaniem. Wybór wzorów przyprawia o zawrót głowy i zaspokoi najbardziej wyszukane gusta.  Zobaczmy, co oferuje nam rynek w asortymencie toreb na zakupy.
 

Jak wybrać torbę na zakupy

 
Świadomi zagrożenia dla środowiska, jakie niosą torebki foliowe, coraz częściej zabieramy ze sobą torby wielokrotnego użytku. Warto jest poznać kilka rodzajów toreb i zdecydować się na model, który będzie nam odpowiadał. Do wyboru jest kilka opcji. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na tradycyjną torbę do noszenia w ręku lub na ramieniu, przez wygodne torby na kółkach czy plecaki na zakupy. Musimy tez podjąć decyzję z jakiego materiału ma być wykonana. Od papieru po koszyczki z tworzywa sztucznego. Wybór nie powinien być przypadkowy. Powinniśmy rozważyć do czego będzie przeznaczona dana torba, jak długo ma być używana czy ma być to podręczna siatka na co dzień czy wózek na większe zakupy.
 

Materiały na torby

 
Torebki foliowe są zastępowane m.in. przez torby papierowe. Jest to rozwiązanie z pewnością bardziej ekologiczne, ale nie do końca. Do ich produkcji muszą być wycięte drzewa a zakłady produkcyjne emitują zanieczyszczenia. Jest to też materiał nietrwały. Torba z papieru sprawdzi się do lekkich zakupów i to też zaledwie kilkakrotnie. Alternatywą jest już kolejny materiał, bawełna. Jest to tkanina nie powodująca zanieczyszczenia, jest dość wytrzymała. Może być ozdobiona ciekawą grafika lub zabawnym napisem. Lekkie i łatwe do złożenia, bez trudu znajdą miejsce w damskiej torebce i sportowym plecaku. Inną tkaniną jest juta. Po długiej przewie wraca do łask jako ekologiczna i stylowa. Torby z juty często wyposażone są w elementy drewniane wzmacniające np. w poręczne uchwyty. Oba materiały to najczęściej używane tkaniny naturalne, z których szyte są torby na zakupy. Teraz pozostają nam materiały syntetyczne. Tu rozrzut jest wielki. Od cienkich poliestrów po grube, podwójne tkaniny. Dużą popularnością cieszą się siatki z włókniny polipropylenowej, czyli wigofilu. Te można najczęściej dostać przy kasie w sklepie. Kosztują niewiele, są kolorowe, mocne. Materiał jest miękki i miły w dotyku i bardzo lekki. Przyjazny dla środowiska podlega recyklingowi. Włóknina polipropylenowa to cudowny wynalazek, nadający się nie tylko do produkcji toreb. Kolejnym typem jest polipropylen tkany- powstaje z odpadków przez co uważany jest za materiał ekologiczny. Produkowane z niezliczonych wzorach torby z tego materiału cechuje niesamowita wytrzymałość. Dodatkowo są odporne na działanie wilgoci. Produktem, który po latach wraca do łask są ażurowe koszyki i sztywne torby z plastiku. Jest to wygodny sposób na transportowanie zakupów delikatnych, mogących się uszkodzić. Równie dobrze sprawdzą się w sytuacji, gdzie potrzebujemy cyrkulacji powietrza np. przy warzywach i owocach. Producenci gadżetów i wyposażenia gospodarstwa domowego i trendowych dodatków nie ustają w wysiłkach, wciąż podsuwając nam nowe, udoskonalone artykuły.
 

Rodzaje toreb na zakupy

 
Torba w swoim założeniu przeznaczona jest do noszenia w ręku. Innym dość wygodnym rozwiązaniem jest możliwość zarzucenia jej na ramię. Sposób użytkowania jest uzależniony od tzw. uszów, czyli uchwytów. Bywa, że torby wyposażone są w oba rodzaje. Jest to komfortowa sytuacja, pozwalająca na dopasowanie sposobu noszenia do zawartości i gabarytów zakupów.  Torby na zakupy mogą mieć bardzo wiele rozmiarów i pojemności. Od małych torebek na najpotrzebniejsze rzeczy po wielkie i mocne torby na równie wielkie zakupy. Pojawiają się również torby o specjalnym przeznaczeniu, np. torby na butelki i kartony z sokami lub mlekiem.  Mają one wewnętrzne przegródki, zabezpieczające produkty przed uszkodzeniem, zatrzymując je w pozycji pionowej. Dużą popularnością cieszą się torby na zakupy na kółkach nazywane wózkami na zakupy. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób nie mogących dźwigać, dla ludzi starszych. Jest to wygodny sposób na przewiezienie nawet sporych zakupów na większe odległości przy użyciu minimum wysiłku.  Dla osób aktywnych, jeżdżących na rowerze polecane są plecaki na zakupy. Pozwolą na zapakowanie sprawunków i nie będą zajmowały rąk potrzebnych do sprawnego kierowania rowerem.
 

Idealna torba na zakupy

 
Co prawda mówi się, że ideały nie istnieją, ale możemy się do nich zbliżyć. Ideał torby na zakupy powinien być pojemny, mocny, wygodny do noszenia z obciążeniem i bez. Ważne by była praktyczna i przyjazna dla środowiska. Nie ukrywajmy, że wygląd też m duże znaczenie. Stylowa torba na zakupy ze znanym logo, repliką sztuki czy humorystycznym napisem, może być ciekawym uzupełnieniem stroju. Pożądaną cechą jest by siatka dała się dobrze złożyć i mieściła się do damskiej torebce, by w każdej chwili była gotowa do użycia.
 
Każdy kto robi zakupy, chociaż raz doświadczył rozerwanej torby foliowej. Nie dość, że jest to irytujący przypadek zdarzenia to jeszcze musimy zbierać produkty. Nieraz zdarza się ze kilka z kupionych rzeczy nadaje się do wyrzucenia. Wyjściem, by uniknąć takich sytuacji jest zakup wielorazowej torby na zakupy. Noszenie własnej torby na zakupy to też wyraz naszej dbałości o środowisko naturalne.

Koniecznie zobacz