Skrzydłowe bramy wjazdowe

Jesteś tutaj:

Skrzydłowe bramy wjazdowe

3,4/5 (16 ocen)

Ponadto istotne są także zamki oraz rygle, które będą gwarantowały bezpieczne zamknięcie. Zazwyczaj wykorzystuje się i wmontowuje w bramę zamki wpuszczane o wąskich profilach. Są one uniwersalnym rozwiązaniem, bardzo często stosowanym.

Poza typowymi akcesoriami warto zwrócić uwagę na samozamykacze. Będą one w znacznym stopniu ułatwiały korzystanie z bramy. Trzeba zaznaczyć tutaj, że istnieje możliwość regulacji siły i prędkości zamykania. W związku z tym samozamykacz można w pełni dostosować do indywidualnych preferencji.

Brama skrzydłowa

Brama skrzydłowa

Automatyka i napędy


Podążając śladem producentów, którzy oferują nowoczesne rozwiązania dla skrzydłowych bram wjazdowych, napotkamy z pewnością możliwość zamontowania zautomatyzowanych systemów. Chętnie z nich korzystamy, ponieważ jesteśmy wygodni i szukamy sposobności, aby wprowadzić wszelakiego rodzaju ułatwienia.

Nie powinno dziwić, że w większości przypadków zdecydujemy się na zakup tego typu oferowanych produktów. Zautomatyzowany system przyczynia się do tego, że ruchy skrzydeł są łagodne, a ich zatrzymanie nie stanowi większego problemu. Ponadto nie powstają efekty „wyrywania skrzydeł”. Dlatego też automatyka wpływa korzystnie na trwałość bram wjazdowych, a równocześnie na nasze własne bezpieczeństwo.

 

Zobacz także: Automatyczne bramy wjazdowe

 

Jak wiadomo bramy skrzydłowe mogą stanowić problemy związane z kątem ich otwierania. W przypadku zainwestowania w systemy zautomatyzowane mamy możliwość automatycznego otworzenia skrzydeł tak, aby ich kąt otwierania był większy od 90°. Ponadto sterowanie odbywa się drogą radiową i istnieją opcje, dzięki którym możemy sami zmienić ustawienia dotyczące zaprogramowanych wcześniej ustawień.

Skrzydłowe bramy wjazdowe pomimo swojej tradycyjnej konstrukcji i formy doskonale prezentują się przed wjazdem na naszą posesję lub przed bezpośrednią drogą do garażu. Dzięki temu jeżeli tylko mamy wystarczającą ilość miejsca chętnie decydujemy się na ich montaż.

mgr inż. Zuzanna Buszta

 


Koniecznie zobacz