Podłoga pływająca - skuteczne tłumienie hałasu

Jesteś tutaj:

Podłoga pływająca - skuteczne tłumienie hałasu

3,3/5 (35 ocen)

- Ułożenie pasków izolacji - wokół całego obwodu pomieszczenia ustawia się pionowo paski izolacji odcinające podłogę od ściany i innych elementów pionowych.

- Układanie płyt izolacyjnych – rozpoczyna się od narożnika. Pierwszy rząd płyt należy szczelnie docisnąć do pasków izolacji obwodowej, a kolejne rzędy płyt układa się z przesuniętymi spoinami. Końcówki płyt przycinamy z pewnym nadmiarem i wciskamy.

- Osłonięcie izolacji cieplnej warstwą folii rozdzielczej, pamiętając o wywinięciu jej na ściany i paski obwodowe.

- Na warstwie folii układa się podłogę.

- Paski izolacji obwodowej i folii przycinamy do poziomu podłogi.

 

Atuty podłogi pływającej


O kilku zaletach takiej podłogi już napisaliśmy powyżej. Nadrzędną – oczywiście – jest skuteczna izolacja akustyczna. Innymi plusami jest łatwy i szybki montaż, podczas którego można się spokojnie poruszać po fragmentach ułożonej już podłogi.

Systemy pływające są tańsze od klejonych. Także możliwość demontażu i ponownego jej położenia jest uznawany za istotny atut, bo dzięki temu podłogę da się zabrać ze sobą, jeśli przyjdzie się nam wyprowadzić. Pływająca podłoga świetnie sprawdza się w przypadku ogrzewania podłogowego. Należy jedynie zadbać, by w takiej podłodze były dobrej jakości zamki, gdyż będzie ona znacznie kurczyła się i rozszerzała.
 

Koniecznie zobacz