Okna połaciowe - funkcje, rodzaje i montaż

Jesteś tutaj:

Okna połaciowe - funkcje, rodzaje i montaż

3,4/5 (5 ocen)

W zakresie montażowym chodzi oczywiście o niezbędne wyposażenie, dzięki któremu osadzenie okna będzie prowadzone zgodnie z obowiązującymi zasadami. Niezbędne okażą się zatem kątowniki montażowe czy wkręty.

Jeżeli zaś chodzi o aranżacje warto poświęcić czas na zastanowienie się nad roletami czy żaluzjami. Dopasowując je zarówno ze względu na zaciemnienie jak i bezpieczeństwo należy uwzględnić charakter aranżacji wnętrza. Wzajemnie uzupełniające się kompozycje są niewątpliwie gwarancją sukcesu.

Ponadto trzeba również zapoznać się z ofertami systemów sterujących. Dzięki nim codzienne korzystanie z funkcjonalności okien połaciowych nie będzie stanowiło większych trudności.

Okna połaciowe w łazience

Parowanie
 

Dla wielu problemem jest parowanie. Najczęściej jest ono wynikiem niedokładnie przeprowadzonego montażu. Parowanie jest oznaką braku prawidłowej wentylacji poddasza.

Jeżeli pojawia się ono wyłącznie zimą można zamontować grzejnik. Ponadto warto także podkreślić konieczność odśnieżania takiego okna połaciowego zimą, ale i konieczność zamykania go w czasie deszczu. Zatem te czynności mogą stanowić jedne z podstawowych utrudnień użytkowych.

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz