Okiennice - coraz popularniejsze

Jesteś tutaj:

Okiennice - coraz popularniejsze

3/5 (11 ocen)

Okiennice wewnętrzne – co to takiego?


Znane są pod nazwą „shuters”  i wymyślono je już w starożytnej Grecji. Ich jedynym zadaniem było regulowanie ilości światła wpadającego do pomieszczeń. Dzisiaj ich główne zadanie pozostaje takie samo, ale pełnią one również ważną funkcję w aranżacji wnętrz. Odpowiednio wkomponowane nadają pomieszczeniu nową jakość, nastrój i elegancję.

Okiennice wewnętrzne zbudowane są z jednego lub kilku paneli, w których zamontowane są lamele. Lamele występują w czterech standardowych szerokościach: 47 mm, 63 mm, 89 mm, 114 mm. Im panel jest szerszy, tym szersze powinny być jego lamele. Także wygląd okiennic staje się wówczas bardziej nowoczesny.

Shutersy produkowane są w różnym stylu, klasycznym, nowoczesnym, nawiązującym do regionu. Klient sam może zadecydować o wyborze koloru, szerokości lameli oraz sposobu ich poruszania. Są one estetyczne, proste w obsłudze, łatwe w czyszczeniu i skuteczne w swoich funkcjach. Ich zawiasy są ukryte, dzięki czemu, kiedy okiennice są zamknięte, stają się właściwie niewidoczne.

Technologia ich produkowania jest taka, że mogą być one używane także w łazienkach i kuchniach, a więc miejscach o podwyższonej wilgotności. Można je montować w oknach uchylno-rozwieranych, dachowych, a także jako element dzielący pomieszczenia lub drzwi w szafach wnękowych.

Okiennice

Okiennice

Wnioski


Okiennice tak zewnętrzne, jak i wewnętrzne są na tyle atrakcyjnym rozwiązaniem w aranżacji domów i wnętrz, że przynajmniej warto rozważyć ich zastosowanie. Dodatkowym atutem jest ich oryginalność wynikająca z tego, że wciąż niewiele ich widać wokoło.

Koniecznie zobacz