Ogrodzenia kute - solidne, oryginalne i eleganckie

Jesteś tutaj:

Ogrodzenia kute - solidne, oryginalne i eleganckie

4,3/5 (9 ocen)

Należy jedynie pamiętać, by nasze ogrodzenie nie stanowiło zagrożenia ani dla ludzi, ani dla zwierząt. Nie możemy więc zamawiać wzoru, w którym będą wystawały ostro zakończone elementy, co w przypadku tego rodzaju płotów kiedyś było bardzo często spotykane.

Producentów ogrodzeń kutych jest obecnie bardzo dużo, więc może warto najpierw rozejrzeć się w Internecie we wzorach i cenach, jakie mają w swoich ofertach, a dopiero po wstępnej selekcji wybierać się do konkretnych firm w poszukiwaniu takich, które nam najbardziej odpowiadają. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo czasu i benzyny :)

O tym, czy warto zainwestować w ten rodzaj ogrodzenia, już wspominaliśmy. Jeśli tylko odpowiadają nam pod względem wyglądu, to pozostałe parametry są na tyle atrakcyjne, że na pewno będziemy zadowoleni z niego przez wiele lat.


Wybór konkretnego wyglądu, wielkości i stylistyki ogrodzenia nie jest łatwy. Jednak warto pomyśleć przyszłościowo. Trzeba zastanowić się między innymi, jak długo mamy zamiar mieszkać na danej posesji, czy miejsce, gdzie jest położona zalicza się do spokojnych, czy narażonych na wizytę nieproszonych gości.

Ogrodzenia kute powinny też pasować do balustrad balkonowych i tarasowych, jeśli takie znajdują się w budynku. Najlepiej jest zamawiać je w jednej firmie i wybrać jednolity wzór. Wówczas patrząc na posesję z zewnątrz, będziemy mieli poczucie harmonii i elegancji.

 

Zobacz także: Uniwersalne ogrodzenia metalowe

 

Należy pamiętać, by nowe ogrodzenie zamontować w granicach swojej posiadłości, a nie na samej jego linii albo, co gorsza, poza posiadłością. Jeśli nasza posesja graniczy bezpośrednio z ogrodem czy podwórkiem sąsiadów, dobrze jest dogadać się z nimi, by nie stawiać dwóch równoległych ogrodzeń obok siebie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że solidne, eleganckie i bezpieczne ogrodzenie może w sposób znaczący podwyższyć wartość całej nieruchomości albo wręcz przeciwnie, wpłynąć negatywnie na wycenę.

Ogrodzenie z przęsłami metalowymi

Ogrodzenie z przęsłami metalowymi

Ceny ogrodzeń kutych


Będziemy zaskoczeni, jak mogą się różnić ceny poszczególnych elementów ogrodzeń kutych. I tak:

- przęsła ogrodzeniowe – 140 – 500 zł

- płoty ogrodzeniowe – 120 – 200 zł

- bramy wjazdowe - uchylne – 250 – 4000 zł
                          - przesuwne – 1300 – 5000 zł

- furtki – 450 – 1500 zł
 

Koniecznie zobacz