Najlepszy gres na taras

Jesteś tutaj:

Najlepszy gres na taras

3,3/5 (74 ocen)

Gres rektyfikowany

Płytki gresowe na tarasie bardzo często układane są jako modularne. W związku z tym muszą być rektyfikowane. Płytki poddane tego typu  mechanicznej obróbce wykazują dokładność wymiarową. Dokładność wynosi do 0,2 mm. Jest ona zatem większa niż w przypadku płytek kalibrowanych.

W zależności od tego czy płytki są barwione w masie czy szkliwione należy przeprowadzić fazowanie lub nie. Polega ono na szlifowaniu i wyrównaniu krawędzi.

Płytki tarasowe

Płytki tarasowe

Kleje i zaprawy


Płytki na tarasie to nie tylko dobór rodzaju gresu. Jest to także zainwestowanie w precyzyjne kładzenie tego typu płytek. Należy odpowiednio wcześnie zainteresować się klejami i zaprawami. Zaprawa klejąca powinna być upłynniona i zapewniać trwałość, odporność połączenia. W związku z tym zaleca się stosować zaprawy klejące elastyczne i przyczepne do przygotowanego wcześniej podłoża. Dzięki temu uzyskamy efekt opisanego powyżej połączenia.

Płytki gresowe mogą być inwestycją na lata. Wszystko zależy od warunków, w których będą użytkowane oraz jakości samej płytki. Ważne jest zatem, aby podejść do tej sprawy rozsądnie i nie zwracać uwagi wyłącznie na wygląd płytki gresowej.
 


Koniecznie zobacz