Koszt pokrycia dachu blachodachówką

Jesteś tutaj:

Polecany artykuł

 • Koramic - dachówki ceramiczne na pokolenia Dachy

  Koramic - dachówki ceramiczne na pokolenia

  Koramic to marka ceramicznych dachówek połaciowych oraz pełnej gamy akcesoriów ceramicznych i technicznych – membran, taśm, produktów mocujących oraz szeregu innych niezbędnych do wykonania kompletnego, bezpiecznego i trwałego dachu. W ofercie znajduje się 20 wykrojów w szerokiej gamie kolorystycznej.

  Czytaj dalej+

Koszt pokrycia dachu blachodachówką

3/5 (57 ocen)

Bez nich nie będzie konstrukcji


Mowa oczywiście o dodatkowych materiałach takich jak:

 • łaty,
 • kontrłaty,
 • specjalne gwoździe
 • łączniki niezbędne do mocowania blachodachówki.

Wbrew pozorom ceny powyższych towarów nie są niskie. Stąd tak ważne okazuje się ich uwzględnienie w kosztorysie. Stanowią one przeważnie połowę kosztów materiałowych. Nie warto zatem kierować się wyłącznie ceną dachówki z blachy.

 

Zobacz także: Blachodachówka z posypką


Robocizna, sprzęt


Większość z nas z pewnością zdecyduje się na pomoc firmy dekarskiej, która dysponuje już niezbędnym sprzętem do wykonania pokrycia. Dlatego też w większości przypadku pomija się koszty sprzętu, gdyż są one uwzględnione w kosztach robocizny. Koszty ułożenia blachodachówki są znacznie mniejsze niż koszty ułożenia tradycyjnych dachówek ceramicznych.
 

 

Rodzaj pokrycia

 

 

Orientacyjne koszty robocizny

blachodachówka

Około 30 zł/m2

dachówka ceramiczna

Około 50 zł/2

 

W kosztorysach podaje  się także koszty prac poprzedzających ułożenie dachówki (wykonanie więźby, zamocowanie łat, obróbka komina czy montaż rynien). Podobnie jak w przypadku kosztów materiałów dodatkowych tak i tutaj trzeba obowiązkowo doliczyć omawianego rodzaju prace.
 

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz