Kolory w pokoju naszego dziecka

Jesteś tutaj:

Kolory w pokoju naszego dziecka

5/5 (1 ocen)

I tutaj właśnie pojawia się kwestia różu i błękitu w okresie niemowlęcym. To właśnie te kolory są kolorami zgodnymi z zasadami feng shui. Róż przyczyni się do rozwoju delikatności, natomiast błękit pobudzi ciekawość chłopca.

Oddziaływanie koloru na osobowość dziecka jest zatem niezwykle ważne. Stąd w celu pobudzenia wyobraźni swojej pociechy decydują się na czerwień lub pomarańcz. Natomiast kolory pastelowe takie jak wrzosowy przynoszą uspokojenie.

Pokój nastolatka

Pokój nastolatka

Tradycyjna biel
 

Pomimo tego, że gama kolorów jest niezwykle bogata nie podąża się wyłączanie za kolorami intensywnymi. Do łask powraca bowiem tradycyjna biel.

Popularność białego koloru wynika przede wszystkim z jego uniwersalność. Białe ściany doskonale uzupełniają wystrój pokoju niemowlaka, przedszkolaka jak i nastolatka. Charakter pokoju w znacznej mierze kształtuje zatem jego wyposażenie.

Zainteresowanie tradycyjną bielą to zwrócenie uwagi na estetykę i świeżość. Pomimo tego trzeba podkreślić, że białe ściany nie są wygodne ze względu na utrzymanie ich w czystości.
 

Pastele kontra intensywne kolory – które wybrać?
 

Kolory pastelowe jak i kolory intensywne powinny być dopasowane do wieku dziecku, ale także do charakteru pokoju, jego oświetlenia i planowanego wyposażenia.

Z tego względu rodzice decydują się w praktyce na trzy warianty. Łączą jedynie kolory pastelowe lub jedynie kolory intensywne. Jednak przeważnie w pokoju dziecka pojawiają się pastele w połączeniu z intensywnymi barwami.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz