Jaki kolor drzwi wewnętrznych wybrać? Podpowiadamy!

Jesteś tutaj:

Jaki kolor drzwi wewnętrznych wybrać? Podpowiadamy!

3,5/5 (256 ocen)

Dostępność bogatej gamy kolorystycznej powoduje, że każdy znajduje odpowiedni kolor drzwi do swojego wnętrza.

Zwrócenie uwagi na:

  • kolor ram okiennych
  • odcień podłogi
  • kolor ścian
  • kolorystykę wyposażenia

 

pozwoli na idealne dopasowanie drzwi. Równocześnie należy pamiętać, że zróżnicowanie kolorystyczne drzwi w mieszkaniu nie jest dobrym pomysłem. Dlatego też decydując się na jakikolwiek odcień drzwi z pewnością trzeba myśleć o kilku parach skrzydeł drzwiowych.

Producenci drewnianych drzwi polecają:

  • jasne odcienie drewna – klon, jesion
  • pośrednie – dąb, gatunki egzotyczne takie jak: iroko czy badi
  • ciemne – orzech, wenge

Białe drzwi wewnętrzne

Białe drzwi wewnętrzne


Przezroczyste i kolorowe szkło


Drzwi szklane nie należą do najtańszych. Jednak to właśnie ich wybór daje bardzo wiele możliwości w zakresie zróżnicowania kolorystycznego. Podstawową propozycją są oczywiście drzwi szklane przezroczyste lub mleczne. Szkło przezroczyste sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie będzie wymagane zapewnienie intymności (np. oddzielenie holu od kuchni). W przypadku gabinetów, łazienek czy sypialni najlepiej zdecydować się na szkło mleczne. Klasycznym przykładem jest szkło białe, ale można także pomyśleć o kolorowych rozwiązaniach.

Wbrew pozorom decyzja nie musi paść wyłącznie na kolor, ale i urozmaiconą fakturę. Niezwykle interesującą propozycją okazuje się inwestycja w drzwi, których wzór powstaje jako skutek procesu bezpośredniego druku na szkle. Nowoczesne, oryginale drzwi pozwalają na zróżnicowane przepuszczanie światła, dzięki czemu na etapie projektowania można zaplanować w jakim stopniu światło ma docierać do pomieszczenia. Zabezpieczenie powstałego na skrzydle drzwiowym wzoru stanowią specjalne folie, które laminowane są na tafli.

Jedną z podstawowych wad kolorowego rozwiązania jest jego cena, która zależy od rodzaju szkła, ale i formy wzoru. Koszt zakupu kolorowego, szklanego skrzydła drzwiowego przekraczający 1200 zł to w dniu dzisiejszym to najtańsza propozycja.
 

Drzwi przesuwne do kuchni

Drzwi przesuwne do kuchni

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz