Deski tarasowe - zalety i wady zastosowania

Jesteś tutaj:

Deski tarasowe - zalety i wady zastosowania

3,3/5 (77 ocen)

- Kiedy przydarzy się, że taras ulegnie znacznemu zabrudzeniu, najlepszym sposobem przywrócenia czystości jest umycie go za pomocą myjki ciśnieniowej i ciepłej wody.

- W razie pojawienia się plam pleśni, należy usunąć je rozcieńczonymi środkami zawierającymi chlor.

- W czasie zimowej pory nie można dopuścić do oblodzenia tarasu. W tym celu usuwa się na bieżąco zbierający się na nim śnieg. Jeśli jednak już taras pokryje się lodem, nie można usuwać go z pomocą soli lub innej chemii. Lepiej go pozostawić i posypać piaskiem, który wiosna koniecznie trzeba usunąć, by nie porysował powierzchni.

- Dobrze też jest zastosować impregnat do zewnętrznych konstrukcji drewnianych. Zapobiegnie to ewentualnemu procesowi patynowienia.

     

Deski tarasowe

Deski tarasowe

Zalety drewna na tarasie

 

W dobie, kiedy tarasy można wykonywać z wielu atrakcyjnych materiałów, wciąż nie brakuje osób, które wybierają drewno. I należy przyznać, że oni dobrze wiedzą, co robią. Drewno jest naturalnie piękne, ma pozytywny wpływ na ludzi, jest ciepłe i miłe w dotyku (przyjemnie jest np. chodzić po nim boso lub położyć się), nie przegrzewa się podczas silnego nasłonecznienia.

Doskonale amortyzuje upadki. Wspaniale komponuje się z otoczeniem. Kolory drewna przybierają różne odcienie od żółto-złotej przez piaskowo-brązowe, złoto-brązowy, po przepiękną czekoladowo-bordową lub oliwkową i brązowo-czarną.  Jeśli więc są Państwo zdecydowani na tego typu taras, życzymy powodzenia w doborze odpowiednich desek.
 

Taras z desek

Taras z desek

Koniecznie zobacz