Bramy ogrodzeniowe - uchylne, przesuwne i automatyczne

Jesteś tutaj:

Bramy ogrodzeniowe - uchylne, przesuwne i automatyczne

3/5 (22 ocen)

Automatyka bram

Bramy można otwierać ręcznie albo automatycznie. Te ostatnie wyposażone są w specjalny rodzaj napędu elektrycznego. Uruchomienie urządzenia następuje dzięki wciśnięciu przycisku umieszczonego w słupku bramy lub też przez zdalne sterowanie pilotem czy kartą magnetyczną. Napędy bram automatycznych uchylnych zazwyczaj wbudowane są w ogrodzenie, a napędy bram przesuwnych umieszcza się w obudowie zamocowanej na fundamencie ogrodzenia.  

 

Zobacz więcej o: Automatyczne bramy wjazdowe

 

Istnieją dodatki ułatwiające sterowanie automatyczne. Na przykład umożliwiające sprzężenie ze sobą otwierania bramy wjazdowej i bramy garażowej lub zapalenie się światła na podjeździe. Jako opcjonalne zabezpieczenie montuje się również fotokomórki, listwy bezpieczeństwa, które reagują na nacisk, urządzenia elektromagnetyczne lub mechaniczne wyłączające silnik po natrafieniu na opór, a na słupkach bramy mocuje się fotokomórki niepozwalające na zamknięcie bramy, aż samochód nie znajdzie się poza jej zasięgiem.

Kończąc warto przypomnieć, że bramy powinny być wykonane z materiału, który będzie taki, z jakiego powstało ogrodzenie lub (jeśli jest ono murowane lub z kamienia) z materiału współgrającego z nim. Jest duży wybór bram drewnianych i metalowych tak uchylnych, jak i przesuwnych. Nie powinniśmy więc mieć większego problemu z doborem odpowiedniej do naszego ogrodzenia.
 

Koniecznie zobacz