Barierki schodowe - wewnętrzne

Jesteś tutaj:

Barierki schodowe - wewnętrzne

3,6/5 (40 ocen)

Drewniane powierzchnie barierek są zazwyczaj uszlachetniane poprzez ich polakierowanie. Istnieje również możliwość ich pomalowania na określony kolor. Jednak tego typu rozwiązanie jest obecnie niezbyt często wybieralnym.

Barierki wykonane z drewna mogą być lekkie lub ciężkie. Praktycznie uzależnione jest to od wyboru przekroju. Mamy dzięki temu szereg dostępnych możliwości.

Balustrada schodowa - kuta

Balustrada schodowa - kuta

• Metal

Chociaż drewno jest materiałem naturalnym, w stylowych wnętrzach spotykamy przeważnie metalowe, a właściwie stalowe balustrady. Większości z nas z takimi właśnie wnętrzami tego rodzaju balustrady są kojarzone. Tymczasem konstrukcje minimalistyczne świetnie harmonizują się z wnętrzami nowoczesnymi. Urządzone w minimalistycznym stylu nowoczesne wnętrza to postawienie bardzo często na barierki schodowe wykonane z zimnej, błyszczącej stali.

Należy również mieć na uwadze, że metalowe elementy doskonale komponują się nie tylko z drewnem, ale także z kamieniem czy ceramiką. Nie pojawiają się ograniczenia.

Jak jest z cenami? Najdroższe są barierki, których poszczególne elementy są kute. Chodzi tutaj oczywiście o kowalstwo artystyczne. 1 mb może kosztować nawet ponad 800 zł, co jest nie małym wydatkiem. Najniższe ceny za 1mb tego rodzaju rozwiązania to koszt rzędu 200 zł.


• Inne

Barierki schodowe wewnętrzne mogą być wykonane  z drewna lub ze stali. Popularne jest jednak łączenie materiałów, tworząc oryginalne konstrukcje. I właśnie tak wykonane barierki zyskują coraz większe grono zwolenników. Oprócz drewna i stali wykorzystuje się również kamień, ale znacznie rzadziej.

Pomysłowość projektantów barierek schodowych wewnętrznych jest nieograniczona. Warto z niej skorzystać, nie zapominając oczywiście o miejscach trudnych (jak chociażby przejście od skośnego do poziomego odcinka balustrady).


Balustrada drewniana

Balustrada drewniana

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz