Okap kuchenny niezbędny w każdej kuchni

Jesteś tutaj:

Okap kuchenny niezbędny w każdej kuchni

2,8/5 (4 ocen)

- Minutnik – przydaje się do precyzyjnego odmierzania czasu gotowania niektórych potraw (np. jajek na miękko). Nie trzeba szukać go w szufladzie, tylko wystarczy wcisną przycisk w okapie.

- Czujnik czyszczenia – jest to funkcja, która informuje, że nadszedł czas wyczyszczenia filtra w okapie, o czym wielu często zapomina lub po prostu ignoruje tę konieczność.

- Wyświetlacz ciekłokrystaliczny – przydaje się, jeśli w okapie mamy kilka funkcji dodatkowych, bo na wyświetlaczu pojawiają się informacje o tym, ile minut zostało do końca gotowania, że filtr jest do czyszczenia lub na jakim biegu aktualnie pracuje okap.

- Sensor zapachu – samodzielnie uruchamia okap, kiedy wykryje w powietrzu obecność dymu czy oparów.

Okap kuchenny

Okap kuchenny

Jak wybierać okap?


Ze względu na bardzo bogatą ofertę okapów, wybór tego optymalnego może okazać się dość trudnym zadaniem. Dlatego zanim wybierzemy się na zakupy, warto sprecyzować kilka istotnych informacji. Przede wszystkim, jaki mamy budżet na jego zakup, jaka jest kubatura kuchni, w jakim miejscu będzie zamocowany, odległość od szybu wentylacyjnego,  jakie meble znajdują się lub znajda w kuchni (ich styl i kolorystykę) oraz czy interesują nas jakieś opcje dodatkowe. Dopiero z tak określonym zapotrzebowaniem pojawiamy się w sklepie, a sprzedawca na pewno pokaże nam wszystkie okapy pasujące do naszego wariantu. W ten sposób oszczędzimy sobie dużo czasu, a często i nerwów.

Koniecznie zobacz