Jakie wymiary mają standardowe płyty indukcyjne? Odpowiadamy!

Jesteś tutaj:

Jakie wymiary mają standardowe płyty indukcyjne? Odpowiadamy!

3,2/5 (371 ocen)

Płyty indukcyjne ze względu na znacznie większą wydajność coraz częściej zastępują typowe kuchenki gazowe. Czy gabaryty płyty indukcyjnej mają znaczenie?


Zacznijmy od kształtu


Nowoczesne rozwiązania producentów płyt indukcyjnych wyróżniają się na tle innych kuchenek. Dzieje się tak za sprawą oryginalnych propozycji, z których mogą skorzystać potencjalni klienci. Przemawiają za nimi nowoczesne technologie oraz dostępność opływowych kształtów.

Wymiar płyty indukcyjnej będzie ściśle powiązany z ilością pól grzejnych, a także chęcią wyeksponowania miejsca przeznaczonego do gotowania. W przypadku płyt indukcyjnych nie należy wyłącznie rozpatrywać kształtów kwadratowych czy prostokątnych. Można śmiało pokusić się na zakup płyt półokrągłych, których forma przyczyni się do uwydatnienia nowoczesnego charakteru kuchni.

Tradycyjne kształty płyt indukcyjnych zastępuje się designerskimi modelami, które pozwalają chociażby na szeregowe usytuowanie garnków. Dzięki tej propozycji przygotowanie posiłków w wąskiej, ale długiej kuchni staje się znacznie przyjemniejsze i pozwala na swobodną kontrolę potraw.

Ponadto warto wiedzieć, że pola przeznaczone do podgrzewania nie muszą mieć jednakowych wielkości. To sprawia, że nawet w niewielkiej kuchni można stworzyć komfortowe miejsce przeznaczone do gotowania.

Typowe wielkość pól grzejnych:

  • o średnicy 145 mm
  • o średnicy 180 mm
  • o średnicy 210 mm


Producenci nie  manewrują wyłącznie kształtami płyt, ale zajmują się także formą i gabarytami pól grzejnych. W związku z tym coraz częściej standardowe cztery koła podgrzewające zastępuje się kwadratowymi bądź owalnymi. Takie działanie pozwala na swobodne korzystanie z nietypowych garnków (np. podłużnych). czytaj dalej...

Koniecznie zobacz