Standardowe wymiary zmywarek - wybierz właściwy

Jesteś tutaj:

Standardowe wymiary zmywarek - wybierz właściwy

3,3/5 (152 ocen)

Nowoczesna kuchnia dzięki zmywarkom daje możliwość szybkiego i skutecznego zmywania naczyń. Czy nawet w niewielkiej kuchni warto pomyśleć o zmywarce? Jakiej wielkości urządzenie wybrać? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie jakie wymiary zmywarki będą najodpowiedniejsze dla Ciebie!


Wielkość kuchni, komplet naczyń…


Wbrew pozorom wielkość zmywarki nie jest wyłącznie aspektem estetycznym. Wpływa ona także na parametry techniczne, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać przed zakupem.

Przede wszystkim gabaryty urządzenia zasadniczo kształtują jego pojemność, czyli ilość kompletów naczyń, które będzie można jednorazowo zmyć. Wymiary zmywarki należy zatem dopasować nie tylko do kubatury pomieszczenia kuchennego, ale przede wszystkim do liczby domowników bądź przewidywanych gości. Warto także uwzględnić liczbę posiłków, po których trzeba będzie włączyć urządzenie.


Zestawienie przykładowych szerokości zmywarek i pojemności*

Szerokość zmywarki wolnostojącej

Ilość kompletów naczyń

45,0  cm

10

44,5 cm

10

44,8 cm

9

55,0 cm

6

59,7 cm

13

60,0 cm

13

*różnice w pojemnościach wynikają z innych wysokości, głębokości i dodatkowego wyposażenia zmywarek


Komplet naczyń dla jednej osoby obejmuje:

 

  • zestaw naczyń stołowych (talerz deserowy, talerz głęboki, talerz płytki, filiżanka)
  • zestaw naczyń szklanych (szklanka, kieliszek do wina)
  • sztućce (łyżeczka, łyżka, nóż, widelec)

 

Najmniejsze zmywarki są w stanie jednorazowo zmyć 6 kompletów naczyń. To doskonała propozycja chociażby dla singli. Takie zmywarki zużywają około 9 litrów wody. W przypadku czteroosobowej rodziny najmniejsze zmywarki nie będą ekonomiczną propozycją. Z tego względu znacznie lepiej zdecydować się na urządzenie AGD o większej pojemności. Sprawdzą się urządzenia o pojemności przekraczającej 12 kompletów naczyń. W związku z tym analogicznie dla dwóch domowników wystarczająca okaże się zmywarka o pojemności 8 kompletów naczyń. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz