Ocieplenie domu - cenne wskazówki

Jesteś tutaj:

Ocieplenie domu - cenne wskazówki

3,3/5 (46 ocen)

- Wykonanie warstwy zbrojonej zaprawą klejącą i siatką z włókna szklanego.

- Zagruntowanie podłoża.

- Nałożenie cienkowarstwowej wyprawy tynkarskiej.

- Pomalowanie ścian.


Ważne podczas ocieplania


Oto kilka rad związanych z procesem montowania termoizolacji:

- wszystkie roboty ociepleniowe należy wykonywać w temperaturze 5˚ - 25˚C,

- nie można kłaść ocieplenia podczas deszczu, śniegu i silnego nasłonecznienia i silnego wiatru,

- optymalnym czasem na wykonywanie tych prac w naszym klimacie jest przełom wiosny i lata.

Ocieplanie poddasza

Ocieplanie poddasza

Materiały izolacyjne nowej generacji


Okazuje się, że oprócz powszechnie znanych i stosowanych materiałów izolacyjnych (styropianu i wełny mineralnej), istnieje już spora oferta nowoczesnych izolacji stanowiących skuteczną alternatywę ocieplania. Oto one:

- Płyty PIR – płyty z ulepszonego poliuretanu, obustronnie okładane folią aluminiową lub wzmocnionym papierem typu „kraft”.

- Ocieplenie z pistoletu – jest to z kolei poliuretan PIR w stanie półpłynnym natryskiwany pod dużym ciśnieniem. Jest to izolacja całkowicie jednorodna, bez szczelin lub miejsc łączenia. T

- Termoizolacja z połyskiem – wykorzystuje zjawisko odbicia promieniowania cieplnego od metalizowanych cienkich mat. Błyszcząca powłoka takich mat potrafi odbić nawet ponad 90% promieniowania cieplnego.

- Aerożel – jest to izolacja z tlenku krzemu. Jeszcze niedawno wykorzystywany tylko w przemyśle kosmicznym, a dziś podbija rynek budowlany na całym świecie. Jego współczynnik przewodzenia ciepła wynosi od 0,012 do 0,030 W/(mK). Doskonale też tłumi dźwięki.

Jak widać możliwości na ocieplenie domu jest wiele. Należy jedynie dobrze zastanowić się, który wariant jest dla nas optymalny zarówno pod względem ekonomicznym, jak i praktycznym. Życzymy powodzenia!

Koniecznie zobacz