Nowoczesne klamki drzwiowe

Jesteś tutaj:

Nowoczesne klamki drzwiowe

3,5/5 (6 ocen)

Aluminium

Aluminium może być łączony z cynkiem. Klamki aluminiowe występują na rynku głównie jako chromowane. Ich zastosowanie jest szerokie, dlatego też bardzo często kierujemy uwagę w ich stronę. Klamki aluminiowe montuje się w domowych drzwiach wewnętrznych oraz chociażby drzwiach aluminiowych przeciwpożarowych. Jednak w drugim przypadku zastosowanie klamki aluminiowej wymaga potwierdzenia jej cech odpowiednim certyfikatem.

Klamka drzwiowa


Stop dla bakterii!


Dawniej dla klamek zagrożenie mogły stanowić: para wodna, zimne czy gorące płyny. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Pojawiły się bowiem powłoki antybakteryjne, które stanowią doskonałe zabezpieczenie. Ponadto są nietoksyczne. Te zalety z pewnością korzystnie wpływają na wizerunek klamek pokrytych powłokami antybakteryjnymi.

Ostatnio producenci klamek oferują również klamki antybakteryjne bez potrzeby pokrywania ich powłokami antybakteryjnymi. Klamki likwidują bakterie dzięki wykorzystaniu światła UV. Niektórzy z pewnością zapytają: jak to możliwe? Odpowiedź jest niezwykle banalna – klamki świecą światłem UV. W związku z tym stale następuje usuwanie bakterii. Jest to nowoczesna, interesująca i oczywiście godna uwagi oferta.

Klamka drzwiowa


Wybór


Aby jednak nie pogubić się w tym wszystkim niezbędne jest przestrzeganie kilku typowych zasad podczas wyboru klamki. Chociaż występują zróżnicowane zestawy, materiały i kształty warto odnieść się do tego, co tak naprawdę jest najważniejsze.

Skupiamy się zatem na grubości drzwi oraz na cechach materiału, z którego są wykonane. Dopasowujemy klamkę do charakteru wnętrza tworząc efektowne kontrasty lub znacznie częściej – harmonię z pozostałymi elementami wyposażenia.


Podsumowując klamka powinna być trwała, wygodna w użytkowaniu, a równocześnie dobrze się prezentująca. Połączenie tych cech, dostosowanie ich do naszego portfela decyduje o trafności wyboru.

W porównaniu do skrzydeł drzwiowych klamki są gabarytowo małe. Nie należy jednak poświęcać im niewiele uwagi. Dlaczego? Ponieważ nasze zaniedbanie może niekorzystnie wpłynąć na późniejsze użytkowanie. Nowoczesne klamki drzwiowe to przede wszystkim możliwość wyboru i nie powinniśmy o tym zapominać.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz