Mycie ścian przed malowaniem

Jesteś tutaj:

Mycie ścian przed malowaniem

3,1/5 (639 ocen)

Sposób użycia mydła malarskiego przedstawiony jest na opakowaniu. W praktyce sprowadza się do rozpuszczenia mydła w niewielkiej ilości wody. Woda powinna być ciepła. 0,5 kg mydła malarskiego rozpuszcza się w około 12 l wody. Szczegółowe informacje należy jednak sprawdzić ze wskazówkami producenta. Mydło malarskie nie jest rozwiązaniem drogim, gdyż ceny zaczynają się już od około 4zł (cena uzależniona jest oczywiście od pojemności opakowania oraz producenta).


Płyny myjące


Oprócz typowego środka jakim jest mydło malarskie na rynku dostępne są także płyny myjące, przeznaczone do zastosowań zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Podobnie jak mydło malarskie tak i płyny malarskie rozcieńcza się. Woda może być zimna lub letnia. Trzeba jednak zaznaczyć, że ceny takich płynów są zazwyczaj wyższe niż ceny mydeł malarskich.

UWAGA: Po zastosowaniu mydła malarskiego bądź płynu myjącego należy ścianę spłukać wodą!


Domowe sposoby na dziecięce fantazje


Warto pamiętać także o domowych sposobach na usunięcie niewielkich zabrudzeń. Niezwykle przydatna w praktyce okazuje się soda oczyszczona, która przy współpracy wilgotnej szmatki usunie chociażby zabrudzenia, które powstały przy użyciu kredek…
 

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz