Malowanie i konserwacja ogrodzenia metalowego - jak i czym?

Jesteś tutaj:

Malowanie i konserwacja ogrodzenia metalowego - jak i czym?

3,4/5 (124 ocen)

Przegląd farb stosowanych podczas malowaniu metalowych ogrodzeń nie jest wbrew pozorom wcale prosty, gdyż niezwykle bogaty asortyment stanowi dla wielu utrudnienie wyboru. Warto zapamiętać, że nie każda farba przeznaczona do pokrycia metalu stanowi zabezpieczenie antykorozyjne. Ponadto są to niekiedy podkłady wymagające dodatkowych warstw farb nawierzchniowych.

Warto zatem przed zakupem pamiętać o rodzaju metalowego ogrodzenia oraz wymaganiach, które przed nami samymi stawia. Oprócz tradycyjnych farb można także pomyśleć o farbach w sprayu.

Ponadto farby przeznaczone do malowania ogrodzeń są zróżnicowane pod względem połysku i koloru. Wizualizacja komputerowa z pewnością pomoże dokonać właściwego wyboru w zakresie estetyki.

Malowanie ogrodzenia metalowego

Malowanie ogrodzenia metalowego


Malowanie


Sam proces nakładania poszczególnych warstw na podłoże metalowe nie jest wcale skomplikowany. Wymaga jednak starannego nakładania i sumienności. Nawet najmniejsze niedociągnięcia mogą być później widoczne w postaci odpryskującej warstwy farby.

Podczas malowania zastosowanie znajdują przede wszystkim pędzle (zarówno większe jak i mniejsze okrągłe) oraz wałki. Jednak to wcale nie im przypisuje się najwięcej zalet podczas malowania. Aby zaoszczędzić sobie czasu i zapewnić jak najlepsze pokrycie można skorzystać z natryskowych metod malowania.
 

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz