Jaka umywalka do łazienki?

Jesteś tutaj:

Jaka umywalka do łazienki?

3,8/5 (12 ocen)

A baterie?


Woda do umywalki może być doprowadzana z baterii zamontowanej w ścianie i wówczas w umywalce nie ma otworu na baterię, albo z baterii sztorcowej, do która montowana jest od dołu i wymaga wspomnianego otworu w umywalce. Średnice takich otworów są znormalizowane i z łatwością da się dopasować do nich każdą baterię. Otwory mogą być ulokowane na środku lub w jednym z rogów umywalki. Dobrze jest więc zastanowić się, gdzie będzie jego optymalne miejsce w przypadku naszej łazienki, aby mycie rąk nie wymagało jakiś specjalnych „akrobacji”.

Umywalka łazienkowa

Umywalka łazienkowa


Jaki kształt i rozmiar?


Jeśli chodzi o standardowe rozmiary umywalek łazienkowych, to wynoszą one 35, 40, 45, 50, 55, 60 cm szerokości oraz 25-56 cm głębokości.

Natomiast co do kształtów, wybór jest praktycznie nieograniczony. Producenci przechodzą samych siebie w coraz to nowszych, ciekawszych, czasem dziwacznych, często ekstrawaganckich projektach. Przy wyborze czegoś nietypowego należy jednak uważać, aby taka umywalka swoim oryginalnym stylem czy kolorem nie burzyła harmonii w łazience.

Jak widać, dzisiaj możemy myć ręce zarówno w klasycznych, białych umywalkach, jak i w wyjątkowych, kolorowych i zaskakujących swoim kształtem. Jest w czym wybierać. Podejmujmy decyzję z głową biorąc pod uwagę wielkość łazienki, styl, w jakim jest urządzona oraz jej kolorystykę.
 

Koniecznie zobacz