Jaką farbę wybrać do pomalowania kuchni?

Jesteś tutaj:

Jaką farbę wybrać do pomalowania kuchni?

3,1/5 (20 ocen)

Zapamiętaj!

Odporność mechaniczna zwiększa się wraz ze stopniem połysku. W związku z tym być może warto zdecydować się na farbę lateksową o wysokim połysku?

Dla wielu użytkowników połysk zestawia się z nieestetycznymi lamperiami. W dzisiejszym aranżowaniu wnętrz takie połączenie myślowe nie powinno mieć w ogóle miejsca.

I klasa farb lateksowych o wysokim połysku to najodpowiedniejsze rozwiązanie do Twojej kuchni.

Kuchnia w dwóch kolorach

Kuchnia w dwóch kolorach

Kolory
 

Oprócz połysku trzeba uwzględnić także kolor ścian kuchennych. Obecnie nie ogranicza się malowania kuchennych ścian na kolor biały. Owszem jest to rozwiązanie tradycyjne i estetyczne, ale dzisiaj większość wnętrz potrzebuje zatroszczenia się o „zabawę kolorem”.

Najpopularniejszym trendem w zakresie barw jest w chwili obecnej przemyślane łączenie ciemnych odcieni z jasnymi. W wielu przypadkach kreowania zmiany kolorów ścian niezbędna okazuje się pomoc dekoratora wnętrz. Połączenie zimnych i ciepłych tonacji nie wiąże się z kontrastem, ale eleganckim umiarkowaniem.

Jeżeli Twoja kuchnia jest połączona z salonem śmiało powinieneś zdecydować się na taką propozycję aranżacyjną. Im bardziej zaczniesz troszczyć się o ściany Twojej kuchni, tym efekt będzie lepszy.


Ceny
 

Niewątpliwie ceny farb lateksowych są znacznie wyższe niż w przypadku farb typowyvh, pozbawionych specjalnych właściwości. Nie powinno to jednak stanowić na tyle dużej bariery, aby zrezygnować z farby lateksowej na korzyść rozwoju wilgoci czy pleśni. Wtedy cena przywrócenia Twoim ścianom nieskazitelnego wyglądu z pewnością będzie wyższa.

Wpływ na cenę wywierają poszczególne właściwości. Ceny związane są niewątpliwie także ze stopniem połysku oraz kolorem.

Przykładowe ceny

2,5 l farby lateksowej – ok. 50 zł,
10 l farby lateksowej – ok. 160 zł.

W przypadku większości farb lateksowych 1 l wystarcza na pomalowanie około 12 m2 (jednokrotne).

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz